Blog single

تمرین با الپتیکال، دستگاه هوازی باشگاهی

تمرین با الپتیکال، دستگاه هوازی باشگاهی

تمرین با دستگاه بدنسازی هوازی

تمرینات هوازی شامل حرکات و تمریناتی است که استقامت هوازی فرد را تقویت می کند؛ این تقویت به این صورت است که در هنگام انجام حرکات، ضربان قلب شخص بالا می رود.الپتیکال یا ایکس فضایی یکی از همان دستگاه های بدنسازی باشگ

برای اینکه از تأثیر تمرینات هوازی بهره‌مند شوید،

باید سعی کنید تا در حین انجام حرکت، ضربان قلب‌تان بالا رفته و حداقل 20 دقیقه متوالی ضربان قلب به همان اندازه باقی بماند؛ البته تمرینات هوازی، محدود به یک سری فعالیت و تمرینات مشخص نمی‌شود و تنوع بسیار زیاد و باور نکردنی دارد؛ بنابراین با وجود فراگیر بودن این حرکات، بهتر است با نکات مهم در حین انجام این تمرینات آشنایی کافی داشته باشید.

الپتیکال،دستگاه هوازی باشگاهی بوده و وسیله‌ای برای تقویت عضلات بالاتنه  و پایین تنه است. این دستگاه بدنسازی  با دارا بودن پدال و دسته، تمامی قسمت‌های بدن در هنگام تمرین درگیر خواهد شد؛ از دستگاه الپتیکال برای شبیه‌سازی حرکت بالا رفتن از پله ها، راه رفتن یا دویدن استفاده می شود؛ تنها تفاوت ورزش با چنین دستگاهی این است که دیگر به مفاصل شخص، فشار اضافه‌ای وارد نخواهد شد.

اسکی فضایی یا همان الپتیکال جزء ورزش‌های هوازی می‌باشد. تنها کاری که شما انجام می‌دهید باید بایستید و پاهای خود را روی پدال قرار دهید و راه رفتن و دویدن به کمک آن صورت می‌گیرد. در این حالت و در طول تمرین پاها از سطح پدال جدا نمی‌شود. اگر دسته‌ها متحرک باشند همزمان می‌توانید عضلات دست خود را هم تقویت کنید.

فواید استفاده از دستگاه الپتیکال شامل موارد زیر است:

دستگاه الپتیکال تمام عضلات بدن را درگیر می‌کند.

استفاده از این دستگاه، از وارد آمدن فشار زیاد به مفاصل جلوگیری می‌کند.

در حین انجام تمرین با این دستگاه علاوه‌ بر بهبود گردش خون، به عضلانی‌تر شدن بدن نیز کمک شایانی خواهد کرد.

می توانید برای انجام تمرینات حرفه‌ای‌تر و چالشی‌تر، شیب و شدت دستگاه الپتیکال را افزایش دهید.

دستگاه‌های الپتیکال دارای سه نوع متفاوت موتور در جلو، وسط و عقب است؛ این یعنی جای قرارگرفتن موتور در مدل‌های مختلف این دستگاه متفاوت است.

 الپتیکال

ایمیل شما منتشر نشده و محفوظ می ماند.

نظر شما در مورد این مطلب چیست؟

Your email address will not be published.