Blog single

دستگاه بدنسازی

آموزش ورزش با دستگاه پروانه قفسه سینه

عضله سینه یکی از عضلات بزرگ بدن محسوب می شود. به هنگام تمرین عضله سینه، عضله سرشانه و هم عضله پشت بازو تحت فشار زیادی قرار می گیرند، لذا تمرین دادن این عضلات قبل از تحت فشار قرار گرفتن سینه، کاملا ضروری است.

عضلات قفسه سینه از عضلات سینه‌ی بزرگ و عضلات سینه‌ی کوچک تشکیل شده است. عضلات سینه‌ی بزرگ عضلاتی بزرگ بوده و استخوان ترقوه و جناغ سینه را به بازو متصل می‌نماید.

می‌توان گفت عضلات سینه‌ی بزرگ، وظایف بسیار مهمی بر عهده دارند و این وظایف شامل حرکات مختلف بدن از جمله کمک به خم‌شدن و چرخش بدن به سمت داخل و خارج است.

عضلات سینه‌ی کوچک نیز عضلات باریکی هستند که در زیر عضلات سینه‌ی بزرگ قرار دارند و وظیفه آن‌ها مشابه همان عضلات بزرگ است.

عضلات قفسه سینه در ورزش‌هایی مانند راگبی و فوتبال بسیار تاثیرگذار و مهم هستند. در این مقاله قصد داریم آموزش انجام صحیح حرکات و دستگاه های تمرینات ورزش بدنسازی مختص سینه را با دستگاه پروانه قفسه سینه داشته باشیم.

برای شروع بر روی این دستگاه بدنسازی نشسته و به پشتی تکیه داده و کمر خود را در حالت صاف قرار دهید. دست ها باید با زمین موازی و آرنج ها اندکی خم باشند. این نقطه شروع حرکت و ورزش شما خواهد بود.

با تنفس درست (بازدم) دستها به هم نزدیک و عضلات سینه منقبض کنید سپس به آرامی با انجام عمل (دم) دستها را دور به به نقطه اول باز گردانید.

وقتی که دستگیره ها با فشار به هم نزدیک شوند ، بر بخش مرکزی داخلی عضله سینه ای بیشترین تأثیر را خواهند داشت . برای تأکید بیشتر روی عضلات سینه، دامنه حرکتی محدودتری را انجام دهید.

تکرارهای کوتاه و محدود را به گونه ای انجام دهید که دست ها در زاویه کمتر از45 درجه باشند. اگر دستها بازتر باشند، عضلات خارجی سینه بیشتر تحت تأثیر قرار میگیرند. برای اینکه آسیب نبینید، دست ها را بیش از حد به پشت بدن و از سطح بدن عقب تر نبرید.

شرکت پاناتا در لاین لوکس خود بنام مونولیت، با خلاقیت و نوآوری، مجموعه (ست) دستگاه های بدنسازی قدرتی را وارد بازار کرد.

دستگاه پروانه قفسه سینه این رده، با ظاهری شکیل و خاص، چشم نواز می باشد.

در حال حاضر باشگاه هایی که تمایل به چیدمان متفاوت همچنین خاص بودن سالن بدنسازی خود هستند، از این رده استفاده می کنند. چیدمان پشت به پشت این رده نیاز به فضای زیادی ندارد و میتوان رده مونولیت پاناتا را در هر فضایی چیدمان کرد.

خاص بودن ویژگی برتر لاین مونولیت پاناتا است. دستگاه های بدنسازی برند پاناتا در ایتالیا تولید و آماده ارسال می گردد.

جهت مشاهده مشخصات این دستگاه بدنسازی به لینک زیر مراجعه نمایید.

دستگاه بدنسازی

ایمیل شما منتشر نشده و محفوظ می ماند.

نظر شما در مورد این مطلب چیست؟

Your email address will not be published.