Blog single

دستگاه لت سیم کش

آموزش کار با دستگاه لت سیم کش

آموزش بدنسازی با دستگاه

در کار با دستگاه لت سیم کش ،دستگاه بدنسازی باشگاهی به نکات زیر توجه داشته باشید:

•  زاویه بدن، چگونگی قرار دادن دست ها و موقعیت کتف‌ از جمله موارد مهمی هستند که به منظور وارد کردن فشار حداکثری به عضلات پشت در حرکت کشش لت باید به آن‌ها دقت کنیم.

•   یکی از راه های تمرین کردن با دستگاه لت، کشش لت به صورت تک دست است زیرا عضلات پشت را جداگانه تمرین میدهد و این تمرین نیز می تواند در برنامه تمرینی با این دستگاه بدنسازی به کار برده شود.

•  کشش لت از پشت گردن برای پرورش قسمت بالایی عضلات پشتی حرکتی مناسب است .

1- برای اینکه بر روی عضلات پشت در این ورزش متمرکز شوید، کشش لت را به صورت دست باز انجام دهید که گرد بزرگ را نیز در بر می‌گیرد. دلیل این مسئله به بیومکانیک برمی‌گردد. با استفاده از گیرش دست باز، آرنج‌های شما در هنگام اجرا حرکت کشش لت در کنار بدن قرار می‌گیرد و این مسئله باعث متمرکز شدن فشار روی بخش بالایی عضله پشت می‌شود.

2- اجرای حرکت کشش لت به صورت دست جمع، مچ برعکس و گیرش خنثی ( کف دست ها رو به یکدیگر با استفاده از دستگیره V نیز بسیار متداول است. در اجرا هر سه مدل از حرکت، دست در جلو بدن قرار گرفته و همین مسئله باعث می شود که بیشتر فشار بر روی بخش پایینی عضله پشتی متمرکز شود.

به این روش ها می توانید بر عضلاتی که در آن ضعیف هستید تمرین کنید.

روش تمرین با دستگاه لت سیم کش

صاف بنشینید تا بدنتان بر روی زمین عمود شود.

– میله لت را دست باز بگیرید. بر روی دستگاه نشسته و زانو‌های خود را بر زیر پد مخصوص قرار دهید سپس به آرامی و بدون خم شدن به عقب میله را به پایین بکشید تا آرنج‌هایتان با کف زمین موازی شود.

– سرشانه‌های خود را منقبض کرده و بعد از یک مکث کوچک در پایین به آرامی به موقعیت شروع باز گردید.

– زمانی که درهنگام اجرا، از مشت بسته استفاده می کنید و انگشت خود را بر خلاف سایر انگشت‌ها به زیر میله می‌برید، میله را فشار داده و به جای تمرکز بر روی عضله پشت خود میله را با بازوهایتان پایین می‌کشید در حالیکه اگر مشت خود را باز کنید و انگشت شصت را روی میله قرار دهید، فشار روی میله کم شده و دستهایتان مثل قلاب عمل می کند و بنابراین تمرکز بر روی عضلات پشت بیشتر خواهد شد.

– قبل از شروع حرکت کشش لت، بر روی محکم کردن سرشانه‌ها و کمی پایین آوردن آن‌ها تمرکز کنید. این کاری است که باعث محافظت از سرشانه‌های شما شده و بهتر است در انجام حرکاتی مانند پرس سرشانه، بارفیکس و یا حتی پرس سینه نیز آن را انجام دهید.

جهت مشاهده مشخصات دستگاه چندکاره سیم کش مدرج پاناتا FitEvo 1FE120 روی تصور ذیل کلیک کنید.

 

دستگاه لت سیم کش

ایمیل شما منتشر نشده و محفوظ می ماند.

نظر شما در مورد این مطلب چیست؟

Your email address will not be published.