Blog single

دستگاه پله باشگاهی

کالری سوزی با دستگاه پله باشگاهی

دستگاه اسکالیت یا پله برقی باشگاهی از دستگاه های بدنسازی هوازی بسیار کارآمد است که به کالری سوزی بیشتر ورزشکاران کمک بسیاری میکند.

با دستگاه پله باشگاهی می توان تمرینات هوازی را با سوزاندن هرچه بیشتر چربی ها انجام داد. همچنین انجام تمرینات با دستگاه اسکالیت از پیاده روی در فضای آزاد به مراتب تاثیراتی بیشتر خواهد داشت.

همانگونه که عنوان شد انجام تمرینات هوازی با پله‌ باشگاهی با توجه به اینکه کالری سوزی زیادی دارد، برای ورزشکاران رشته دو میدانی و راه پیمایان که امکان ورزش کردن در فضای باز را ندارند یا کسانی که میخواهند از جاده و تردمیل برای پیاده روی و دویدن دور باشند بسیار مناسب و تاثیرگذار است.

انجام تمرینات هوازی با دستگاه پله باشگاهی یکی از پرفشار ترین تمرینات بدنسازی است که اگر شما خودتان را با یکنواختی حرکات کوهنوردی با این دستگاه وفق دهید به علت نحوه تمرین پا منجر به سوزاندن کالری میشود.

علاوه بر این کار با دستگاه اسکالیت، عضله هایی مانند همسترینگ، گلوتئال و چهارسر را به طور مستقیم درگیر کرده و به همین صورت در زمان استراحت انجام تمرینات هم متابولیسم بدن بالا رفته و سوزاندن چربی ها ادامه خواهد داشت.

توجه داشته باشید که علاوه بر مواردی که درباره کالری سوزی با دستگاه اسکالیت عنوان شد، انجام تمرین با این دستگاه منجر به زیاد شدن سلول‌های میتوکندری شده و این سلول‌ها حاوی آنزیم‌های چربی سوز هستند که در زمان استراحت نیز فعال میباشند و در نهایت باعث بالا رفتن متابولیسم خواهند شد.

دقت کنید که در هنگام انجام تمرینات با پله باشگاهی سعی کنید هنگام استفاده از دستگاه یک پله را جا انداخته و اصطلاحا دو پله یکی ورزش کنید. زیرا با برداشتن گام‌های بزرگ، عضلات باسن و بالای ران که توده‌ عضلات وجود دارند را درگیر خواهید کرد و هر چه عضلات بیشتری را درگیر کنید، کالری بیشتری خواهید سوزاند.

در بهترین حالت باید آهسته تمرین را انجام داده و مقاومت را بالا ببرید و با این کار زمان بیشتری را در منطقه چربی سوزی خواهید بود. به این صورت که اگر خود را با یکنواختی بی‌پایان حرکات کوهنوردی وفق دهید، این دستگاه بدنسازی به دلیل تمرین عالی که به پاهای شما می‌دهد، برای سوزاندن چربی فوق العاده می‌باشد.

ایمیل شما منتشر نشده و محفوظ می ماند.

نظر شما در مورد این مطلب چیست؟

Your email address will not be published.