دسته‌بندی نشده

آموزش ورزش با دستگاه شکم متحرک

دستگاه شکم متحرک وزنه آزاد پاناتا مدل 1HP565

تمرین با دستگاه وزنه آزاد

داشتن شکمی صاف و شش تکه همیشه جذاب به نظر می‌رسد، اولین راه داشتن شکمی عضلانی، رعایت رژیم غذایی مناسب است اما نباید از برنامه های تمرینی درست برای عضلات شکم، غافل شد. اگر بدون دستگاه شکم متحرک، حرکات کرانج یا دراز و نشست را انجام میدهید، ممکن است با توجه به فرم بدن در هنگام ورزش، آسیب به مهره های گردن بوجود بیاید.

بنابراین ورزش کردن با دستگاه شکم خطر آسیب را از بین میبرد. حرکت کرانچ شکم با سیم‌کش یکی از تمرینات بسیار مفید برای کلیه عضلات شکم به حساب می آید. این تمرین با وارد کردن فشار ثابت روی عضلات شکم در طول اجرای حرکت، باعث تقویت و رشد هرچه بیشتر و بهتر این عضلات خواهد شد.

در هنگام انجام تمامی حرکات مربوط به شکم تنفس صحیح و دقیق از مهمترین عوامل انقباض عضلات است، بنابراین دم و بازدم خود را صحیح انجام دهید. هنگام انقباض عضلات شکم عمل بازدم و هنگام برگشت به حالت استراحت نفس بگیرید.

آموزش کار با دستگاه شکم متحرک:

وزنه مناسب را انتخاب کرده و روی دستگاه بنشینید. پاهای خود را در پشت پد قرار داده و دسته های بالایی را بگیرید. دست ها باید با زاویه 90 درجه خم بوده و از ناحیه پشت بازو روی پد قرار گرفته باشند. این نقطه شروع حرکت کرانچ شکم با دستگاه خواهد بود.

حال هم زمان با بیرون دادن نفس ( بازدم )  پا را بالا و بالا تنه را پایین بیاورید. دقت کنید در حالی که ماهیچه های پا درگیر نیستند ، حرکت را کاملا کنترل شده و با تمرکز روی استفاده از ماهیچه شکم انجام دهید. پس از مکثی مختصر در پایین ترین نقطه حرکت ، هم زمان با داخل کشیدن نفس ( دم ) به آرامی به نقطه شروع بازگردید.

تا جایی که می توانید تمرین کرانچ شکم با دستگاه را تکرار کنید.

دستگاه های شکم برند پاناتا که تولید ایتالیا نیز می باشد، متحرک بوده و احتمال خطا در ورزش را از بین میبرد و میتوان با اطمینان بیشتری به حرکات ورزشی ادامه داد.

جهت مشاهده مشخصات دستگاه شکم متحرک وزنه آزاد پاناتا مدل 1HP565 روی تصویر ذیل کلیک کنید.

 

آموزش ورزش با دستگاه شکم متحرک