بلاگ

آموزش کار با دستگاه لت سیم کش

دستگاه لت سیم کش

آموزش بدنسازی با دستگاه

در کار با دستگاه لت سیم کش ،دستگاه بدنسازی باشگاهی به نکات زیر توجه داشته باشید:

•  زاویه بدن، چگونگی قرار دادن دست ها و موقعیت کتف‌ از جمله موارد مهمی هستند که به منظور وارد کردن فشار حداکثری به عضلات پشت در حرکت کشش لت باید به آن‌ها دقت کنیم.

•   یکی از راه های تمرین کردن با دستگاه لت، کشش لت به صورت تک دست است زیرا عضلات پشت را جداگانه تمرین میدهد و این تمرین نیز می تواند در برنامه تمرینی با این دستگاه بدنسازی به کار برده شود.

•  کشش لت از پشت گردن برای پرورش قسمت بالایی عضلات پشتی حرکتی مناسب است .

1- برای اینکه بر روی عضلات پشت در این ورزش متمرکز شوید، کشش لت را به صورت دست باز انجام دهید که گرد بزرگ را نیز در بر می‌گیرد. دلیل این مسئله به بیومکانیک برمی‌گردد. با استفاده از گیرش دست باز، آرنج‌های شما در هنگام اجرا حرکت کشش لت در کنار بدن قرار می‌گیرد و این مسئله باعث متمرکز شدن فشار روی بخش بالایی عضله پشت می‌شود.

2- اجرای حرکت کشش لت به صورت دست جمع، مچ برعکس و گیرش خنثی ( کف دست ها رو به یکدیگر با استفاده از دستگیره V نیز بسیار متداول است. در اجرا هر سه مدل از حرکت، دست در جلو بدن قرار گرفته و همین مسئله باعث می شود که بیشتر فشار بر روی بخش پایینی عضله پشتی متمرکز شود.

به این روش ها می توانید بر عضلاتی که در آن ضعیف هستید تمرین کنید.

روش تمرین با دستگاه لت سیم کش

صاف بنشینید تا بدنتان بر روی زمین عمود شود.

– میله لت را دست باز بگیرید. بر روی دستگاه نشسته و زانو‌های خود را بر زیر پد مخصوص قرار دهید سپس به آرامی و بدون خم شدن به عقب میله را به پایین بکشید تا آرنج‌هایتان با کف زمین موازی شود.

– سرشانه‌های خود را منقبض کرده و بعد از یک مکث کوچک در پایین به آرامی به موقعیت شروع باز گردید.

– زمانی که درهنگام اجرا، از مشت بسته استفاده می کنید و انگشت خود را بر خلاف سایر انگشت‌ها به زیر میله می‌برید، میله را فشار داده و به جای تمرکز بر روی عضله پشت خود میله را با بازوهایتان پایین می‌کشید در حالیکه اگر مشت خود را باز کنید و انگشت شصت را روی میله قرار دهید، فشار روی میله کم شده و دستهایتان مثل قلاب عمل می کند و بنابراین تمرکز بر روی عضلات پشت بیشتر خواهد شد.

– قبل از شروع حرکت کشش لت، بر روی محکم کردن سرشانه‌ها و کمی پایین آوردن آن‌ها تمرکز کنید. این کاری است که باعث محافظت از سرشانه‌های شما شده و بهتر است در انجام حرکاتی مانند پرس سرشانه، بارفیکس و یا حتی پرس سینه نیز آن را انجام دهید.

 

دستگاه لت که امروزه یکی از پرکاربرد ترین دستگاه ها در باشگاه های بدنسازیست برای تقویت عضلات زیربغل و پشت مورد استفاده قرار میگیرد که در دونوع سیم کش و وزنه آزاد تولید می شود. مدل D920 کمپانی DHZ از نوع وزنه آزاد می باشد. یکی از مزایای این دستگاه این است که با تغییر جهت گرفتن میله دستها میتوان عضلات هدف بیشتری را درگیر کرد.

کمپانی DHZ از سال 2002 فعالیت خود را آغاز کرده و از ابتدا پایه و اساس کار خود را بر اساس کیفیت و قیمت مناسب بنا نهاده است و در زمینه تولید دستگاه های بدنسازی فعالیت خود را آغاز کرد. بنیانگذار آن، ژو یومینگ است.

 

این شرکت 100 میلیارد دلار در سال 2017 برای تولید تجهیزات آمادگی جسمانی سرمایه گذاری کرده و این موضوع آن را به بزرگترین تولید کننده تجهیزات ورزشی در چین تبدیل کرده است. این کمپانی بزرگ با بیش از 1300 کارمند متخصص، تمام تلاش خود را در راستای بهبود و حفظ سلامت شما انجام می دهد. این کمپانی محبوب با تکیه بر دقت و مهندسی روی تمامی محصولات تولیدی خود برای رشته های مختلف، در نهایت به جلب رضایت مصرف کننده و سلامت او می اندیشد.

این دستگاه دارای 3 سال گارانتی شاسی، یک سال گارانتی سیم و تسمه، یک سال و نیم گارانتی قطعات مکانیکی، یک سال گارانتی قرقره ها، یک سال گارانتی وزنه ها و پنج سال خدمات پس از فروش شرکت ارکیدمهر می باشد.

جهت مشاهده مشخصات دستگاه چندکاره سیم کش مدرج پاناتا FitEvo 1FE120 روی تصور ذیل کلیک کنید.

 

دستگاه لت سیم کش