بلاگ

اصول خرید دستگاه بدنسازی

خرید دستگاه های بدنسازی

برای خرید دستگاه بدنسازی لازم است اصولی درنظر گرفته شود تا دستگاهی مناسب و با کیفیت بخرید. ابتدا باید هدف خود از ورزش را با دستگاه بدنسازی تعیین کنید. هدف از انجام ‌تمرینات‌ ورزشی ممکن است چربی سوزی باشد که باید دستگاه هوازی مانند تردمیل، دوچرخه ثابت، الپتیکال، پله ورزشی و … خریداری شود و یا عضله سازی باشد که انتخاب دستگاه قدرتی‌ مانند دستگاه پرس سینه، دستگاه پشت پا، دستگاه جلو بازو، اسکات، دستگاه شکم و … مناسب میباشد.

پس از تعیین هدف از تمرینات بدنسازی، اصول فنی دستگاه ها را درنظر‌بگیرید. زیرا خرید دستگاه های بدنسازی غیر اصولی نه تنها به سلامت و تناسب اندام شما کمکی نمی کند بلکه استفاده طولانی مدت از این دستگاه ها باعث ایجاد مشکلاتی در بدن شما مانند دیسک کمر، ستون فقرات، تاندون ها و عضلات می شود.

ایمنی دستگاه از نکات حائز اهمیت است که در صورت نداشتن امنیت ممکن است حوادث جبران ناپذیری برای ورزشکار رخ بدهد.

استحکام دستگاه بدنسازی را حتما در نظر گرفته تا دستگاه در کنار داشتن مقاومت کافی نسبت به وزن و حرکات بدنی ورزشکار، انعطاف لازم را برای فراهم کردن راحتی مفاصل داشته باشد.

دستگاه های بدنسازی که نمایشگر اطلاعاتی مانند مدت زمان تمرین، میزان کالری سوزی، ضربان قلب، مسافت و … هستند به ورزشکار کمک میکنند تا علاوه بر اطلاعات مفیدی که از تمرینات خود کسب میکند بتواند این فاکتورها را کنترل کند.

دقت داشته باشید که حتما دستگاه بدنسازی شما دارای تنظیمات دستگاه از قبیل قرارگیری روی دستگاه، تنظیم مقاومت، شیب و متوقف کردن آن را دارا باشد.

چنانچه دستگاه بدنسازی خانگی  مورد نظر شما دارای صندلی میباشد حتما کیفیت و جنس آن را مورد ارزیابی قراردهید زیرا در صورت مرغوب نبودن جنس صندلی، با استفاده مداوم از آن ظاهری نامناسب به دستگاه میدهد.

گارانتی و خدمات پس از فروش دستگاه بدنسازی نکته ای بسیار مهم است. دستگاه های بدنسازی با مرور زمان و استفاده طولانی مدت ممکن است نیاز به تعمیرات داشته باشند که لازم است فردی باتجربه و متخصص به اصول فنی دستگاهها آن را انجام دهد.