بلاگ

اصول ورزش با اسکی فضایی

ورزش با اسکی فضایی

برای بهترین تمرین و استفاده مناسب از دستگاه اسکی فضایی لازم است اصول ورزشی را رعایت کنید. برای رعایت این اصول توجه داشته باشید که تمرین با اسکی فضایی را با گرم کردن قبل از انجام تمرین شروع کنید.

برای نتیجه بهتر از تمرین با اسکی فضایی شما باید یک برنامه تمرینی داشته باشید و طبق آن به فعالیت بپردازید. برای شروع تمرین با اسکی فضایی، پاهای خود را بر روی پدال دستگاه گذاشته و شروع به پدال زدن کنید و دستگاه به این طریق شروع به کار می کند. با روشن کردن مانیتور اسکی فضایی و فشار دادن پدال ها، همزمان دسته های الپتیکال را نیز با دست های خود حرکت دهید و شروع به تمرین کنید.

با استفاده از دستورالعمل های روی کنسول اسکی فضایی یکی از برنامه های از پیش تعیین شده و مقدار سرعت و سختی پدال زدن را چک کنید. آرام آرام پدال بزنید و در این میان از دکمه ها و نحوه کارکرد آن ها اطلاع پیدا کنید. با فشردن دکمه میزان سختی در پدال زدن، مقاومت پدال اسکی فضایی را افزایش یا کاهش دهید. تمرکز را بر روی پاهای خود قراردهید و به عقب و جلو حرکت کنید. باید بتوانید بدون استفاده از دسته های دستگاه برای پشتیبانی، قادر به حفظ تعادل خود باشید. از گرفتن دسته ها اجتناب کرده و مستقیم به جلو نگاه کنید.

در هنگام انجام ورزش با اسکی فضایی، با یک سرعت ثابت شروع به تمرین کنید و کم کم شیب دستگاه را افزایش دهید و هر پنج دقیقه مقاومت دستگاه را افزایش دهید. دو دقیقه با سرعت پایه تمرین را شروع کنید، سپس سرعت خود را بیشتر کنید و پس از یک دقیقه دوباره به سرعت پایه برگردید.

قدرت بین قسمت بالا تنه و پایین تنه در استفاده از دستگاه الپتیکال مشترک است. برای انجام موثر ترین تمرین، به طور مداوم با فشار دادن و کشیدن دسته های الپتیکال در کنار حفظ موقعیت صحیح بدن، کشیده و صاف نگه داشتن شانه ها و پدال زدن در فرم درست، باعث می شود تمام عضلات بدن به چالش کشیده شوند. در غیر این صورت اگر از دسته ها استفاده نکنید. کار کردن با دستگاه الپتیکال بدون نگه داشتن دسته ها، گزینه دیگری است. این مورد، بیشترین قدرت را برای قسمت پایین تنه بدن ایجاد می کند و نیاز به فعال سازی و تعادل بیشتر دارد. به طور کلی برای داشتن بهترین تاثیر در تمام بدن، عضلات شکم را درگیر کنید و در هنگام پدال زدن دسته ها را به زاویه 90 درجه به جلو و عقب حرکت دهید.