دسته‌بندی نشده

انواع مانیتور الپتیکال و لوازم جانبی اسکی فضایی

لوازم جانبی اسکی فضایی

اسکی فضایی یکی از دستگاه های بدنسازی هوازی بوده که استفاده از آن برای تقویت قلب و عروق بسیار مناسب است، در اینجا به توضیح لوازم جانبی اسکی فضایی می پردازیم. مزیت اسکی فضایی نسبت به پیاده روی این است که در محیطی بسیار کوچک هم میتوان ورزش هوازی را با استفاده از آن انجام داد‌ و هم اینکه ورزش با حرکات دورانی یا بیضی شکل با استفاده از اسکی فضایی باعث کالری سوزی بیشتری نسبت به دوچرخه ثابت و تردمیل میشود.

انواع الپتیکال یا اسکی فضایی دارای  قطعات و لوازم جانبی مشترکی هستند.

مانیتور اسکی فضایی یا کنسول:  انواع مانیتور اسکی فضایی به دو دسته ی باشگاهی و خانگی تقسیم میشوند که از لحاظ کارایی نیز به دو مدل دستی و دیجیتال تقسیم میشوند، مدلهای خانگی ابعاد کوچکتر و برنامه های کمتری نسبت به مدل های باشگاهی دارند، مواردی که غالبا مانیتور الپتیکال حین تمرین به ورزشکار نمایش داده می شود: میزان کالری مصرفی، میزان سرعت، آر پی ام یا تعداد گام ها در دقیقه، مسافت طی شده، ضربان قلب و زمان طی شده است.

تفاوت مدل های دیجیتال با دستی این است که مدل های دیجیتال برنامه های تمرینی پیش فرض دارند اما مدل های دستی ندارند، همچنین در مدل های دستی، پدال از طریق قطعه ای به نام تنشن شل یا سفت میشود اما در مدلهای دیجیتال این کار از طریق دکمه های مثبت و منفی روی مانیتور انجام میگیرد.

چون اکثر مانیتورها کارایی مشابهی دارند میتوان در صورت خرابی آنها را با مدل های مشابه تعویض نمود یا به مدل جدیدتری تبدیل کرد.

تسمه اسکی فضایی : تسمه قطعه ایست که فلایویل را به شفت یا محور پدال متصل میکند و باعث به حرکت درآمدن فلایویل میشود که دارای سایزها و اندازه های متفاوتی است.

فلایویل و ژنراتور اسکی فضایی: فلایویل همان دیسک یا محور مغناطیسی گرداننده اسکی فضایی میباشد که به دو نوع مگنتی و ژنراتوری تقسیم میشود.

پدال: قطعه ای که پاها در حین تمرین بر روی آن قرار میگیرد.

قامه اسکی فضایی: قطعه ای فلزی که رابط بین پدالها و محور دستگاه میباشد.

تنشن: قطعه ای که وظیفه سفت کردن یا شل کردن محور مغناطیسی را به عهده دارد.

آداپتور: در مدلهای دیجیتال به کار میرود که در ولتاژ ها و آمپرهای مختلفی موجود میباشد.

سنسور: سنسور الپتیکال وظیفه شمردن تعداد دورهای چرخش فلایویل را به عهده دارد که در نتیجه باعث نمایش میزان سرعت روی مانیتور میشود.