بلاگ

اهمیت بدنسازی هوازی در لاغری

دستگاه بدنسازی هوازی

ورزش کردن با انجام تمرینات هوازی روزانه، از بهترین راههای سوزاندن کالری و کاهش وزن است. با انجام تمرینات هوازی و بدنسازی هوازی، خون دارای اکسیژن به وسیله قلب پمپاژ می‌شود و اکسیژن را به همه عضلات در حال فعالیت میرساند.

تمرینات هوازی موجب بالارفتن ضربان قلب و تنفس برای مدت نسبتا طولانی می‌شود، به تناسب اندام کمک شایانی می‌کند، باعث افزایش سلامت جسم و روح میشود و به جلوگیری یا کاهش احتمال ابتلا به برخی از سرطان ها، دیابت، افسردگی، بیماری‌های قلبی‌-عروقی و پوکی استخوان کمک می‌کند. پیاده روی، دویدن و دوچرخه سواری چند نمونه از تمرینات هوازی هستند.

به طور حتم بدنسازی بهترین راه برای از دست دادن وزن دائمی است. با شروع تمرینات هوازی لاغری با دستگاه های بدنسازی، کاهش وزن شما همیشگی خواهد شد. تمرینات هوازی در زمانی کمتر نسبت به دیگر تمرینات، کالری بیشتری می‌سوزانند. بنابراین اگر قصد کاهش وزن داشته باشید بهتر است بدانید که رمز موفقیت شما انجام تمرینات ورزشی با دستگاه‌های بدنسازی هوازی است.

برخی از دستگاه‌های بدنسازی هوازی چربی بیشتری را نسبت به سایر دستگاه ها می‌سوزاند؛ در ادامه به معرفی بهترین دستگاه‌های بدنسازی هوازی میپردازیم.

تردمیل

اگر چربی سوزی با حداکثر سرعت ممکن را میخواهید، تمرینات هوازی خود را با تردمیل انجام دهید. تردمیل یکی از اصلی ترین و موثرترین دستگاه های بدنسازی هوازی جهت چربی سوزی در باشگاه ها است. در هر ساعت دویدن روی تردمیل، بین ۶۰۰ تا ۱۲۰۰ کالری سوزانده میشود که این عمل تاثیر به سزایی در تقویت استخوان ها و عضلات پاها خواهد داشت و عنوان بهترین دستگاه‌ چربی‌سوز هوازی را از آن خود میکند. پیاده روی و دویدن که از بهترین ورزشهای هوازی هستند با تردمیل شبیه سازی شده اند و اگر شرایط برای انجام این دو ورزش برای شما مهیا نباشد، بهترین گزینه استفاده از تردمیل است.

پله برقی (اسکالیت)

انجام تمرینات هوازی با پله برقی، از پرفشار ترین تمرینات بدنسازی است که باعث چربی سوزی می شود. اگر بتوانید خودتان را با یکنواختی حرکات کوهنوردی با اسکالیت وفق دهید به خاطر نحوه تمرین پا باعث سوزاندن چربی هایتان خواهد شد.

پله نوردی عضلات مهم همسترینگ، گلوتئال و چهارسر را به طور مستقیم درگیر میکند و به همین نحو، در زمان استراحت نیز متابولیسم بدن افزایش یافته و کالری سوزی ادامه پیدا می‌کند.

علاوه بر این، تمرین با پله برقی باعث افزایش سلول‌های میتوکندری میشود که این سلول‌ها دارای آنزیم‌های چربی سوز  هستند و در حالت استراحت نیز فعال می‌باشند و در نهایت باعث افزایش متابولیسم خواهند شد.