بلاگ

اهمیت ورزش و فیتنس در سبک زندگی مدرن

فیتنس در سبک زندگی مدرن

امروزه با ماشینی شدن و غالب شدن سبک زندگی مدرن، توسعه شهرنشینی و افزایش ساخت و کارکردهای زیستی انسان، تغییرات در غذاهای مصرفی، الگوی مصرف، انرژی مصرفی، میزان فعالیت های فیزیکی و تغییر سبک زندگی، بر سلامتی انسانها بسیار مؤثر بوده است.

زندگی آپارتمان نشینی، تلویزیون و انواع وسایل و بازی های کامپیوتری و نشستن های طولانی مدت باعث کم شدن هرچه بیشتر تحرک و فعالیت های فیزیکی شده است.

فعالیت جسمی و انجام ورزش هایی مانند پیاده روی، بسکتبال، بوکس، تکواندو، بدمینتون، پینگ پونگ و بدنسازی باعث می شود انرژی شما مصرف شده و از طریق بالابردن متابولیسم بدن، به کاهش ‌وزن‌ نیز‌ کمک میکند. همچنین فعالیت جسمی و ورزش باعث افزایش اندازه و تقویت عضلات نیز می شود.

علاوه بر این ها ورزش کردن درکنار بالابردن ‌میزان سلامت جسمی، در سلامت روانی و کیفیت زندگی سالم نیز مؤثر است. به این علت که باعث افزایش طول عمر، مقاومــت در برابــر بیمــاری هــای ناشــی از کم تحرکــی و مواجهــه بــا شــرایط اضطراری شده و به کاهش و یا از بین بردن اضطراب، استرس و افسردگی کمک بسیاری میکند.

آمادگی جسمانی فیزیکی از بسیاری از بیماری‌‌‌‌های مزمن که به دلیل افزایش سن و یا سبک زنـدگی ناسـالم بـه وجـود آمـده ا نـد جلوگیری مـی کنـد و انجام تمرینات ورزشی به بهبود وضـعیت خواب کمـک کـرده و منجـر بـه کاهش اختلالات خلقی می‌گردد.

با توجه به اهمیت و مزایای ورزش و فیتنس در زندگی‌مدرن، میتوانید با انتخاب یک رشته ‌ورزشی و با ثبت نام در باشگاه های ورزشی یا حتی در خانه با تهیه تجهیزات، لوازم و دستگاه های ورزشی خانگی و دستگاه های تناسب اندام مانند دمبل، کش بدنسازی، دستگاه مسگری و … به راحتی از مزایای بی‌نظیر ‌ورزش‌کردن لذت ببرید و سیستم ایمنی خود را نیز تقویت‌کنید.