دسته‌بندی نشده

باشگاه خانگی کامل با دستگاه پله ورزشی

پله ورزشی

دستگاه بدنسازی پله ورزشی یا اسکالیت یکی از دستگاه های بدنسازی هوازی است که با داشتن آن‌ میتوانید‌ علاوه بر چربی‌سوزی‌،‌ عضلات‌ خود را تقویت‌ کنید و با ‌حرکات‌ متنوع و‌متعددی ‌که میتوانید با آن انجام دهید، یک باشگاه خانگی‌ کامل‌ داشته ‌باشید.

دستگاه پله امکان انجام تمرینات هوازی متنوعی به شما میدهد که در سطح و شدت های متفاوتی انجام می شوند و لذت بخش هستند. تنوع تمرین ها و سطح آنها به گونه ای طراحی شده است که علاوه بر برآورده ساختن نیاز یک ورزشکار تازه کار، نیازهای یک ‌ورزشکار پیشرفته را نیز در نظر‌ میگیرد. علاوه بر این با دستگاه اسکالیت میتوانید با هر شرایط آب و هوایی به راحتی یک برنامه ورزشی تمرینی عالی را در خانه انجام‌ دهید.

ورزش با اسکالیت به دلیل ایجاد تحرک در سراسر بدن، بسیار تاثیرگذار است و نتیجه آن در زمان کوتاهی نشان داده می شود. ورزشکارانی که هدفشان کسب آمادگی جسمانی برای شرکت در مسابقات اسکی، کوهنوردی، راهپیمایی، دو، دوچرخه سواری و البته پله نوردی است میتوانند تمرینات با دستگاه پله نوردی را انجام دهند. بانوان نیز که بخش اعظمی از طرفداران این دستگاه ورزشی هستند، با انجام‌ تمرینات با اسکالیت به شکل‌گیری و تقویت عضلات ران و باسن کمک‌ میکنند.

پله نوردی

پله نوردی، یکی از پرفشار ترین حرکات ورزشی است که باعث چربی سوزی می شود، همچنین این دستگاه بدنسازی برای تقویت ماهیچه های نیم تنه پایین بدن مثل ران، زانو و ماهیچه، باسن و کمر نقش بسزایی دارد. در عین حال نمیتوان از تاثیر آن بر روی ریه ها و قلب و اندام های داخلی غافل شد. همچنین پله نوردی یک ورزش منحصربفرد میباشد که میتواند در دراز مدت تاثیر فوق العاده مثبتی بر روی سلامتی تان بگذارد.

مطالعات بسیاری از متخصصین سلامت جهان نشان میدهد که پله نوردی مرگ و میر را 33 درصد کاهش میدهد. همچنین 7 دقیقه پله نوردی، خطر حملات قلبی را به نصف کاهش می دهد و اضطراب، استرس و افسردگی را کاهش میدهد.

پله نوردی برای بالا بردن ضربان قلب موثر است، بنابراین اکسیژن رسانی به عضلات فعال را سرعت می‌بخشد. اگر تمرین با دستگاه پله نوردی به شکل منظم انجام شود، مدت زمانی را که برای اکسیژن رسانی به ماهیچه‌ها مصرف می‌کند را افزایش می‌دهد که به این عمل افزایش استقامت قلبی-عروقی میگویند. این کار توانایی فرد را در حفظ قوای بدنی برای فعالیت‌های روزانه بالا می‌برد.

انجام تمرین پله نوردی کمک زیادی در فرم‌دهی به عضلات اصلی پایین تنه را میکند برای لاغری و قدرتمندتر شدن این عضلات از بهترین ابزارهایی که می‌توانید در دست داشته باشید پله نوردی است. این دستگاه با مقابله کردن با جاذبه زمین هنگام بالا رفتن از آن نیروی بیشتری را بر عضلات پاها وارد می‌کند. و این مقابله منجر به کالری سوزی و عضله‌سازی در پاها می‌شود.

تمرین با دستگاه پله نوردی عضلات بزرگ و کلیدی مانند، گلوتئال، همسترینگ و چهارسر را مستقیما تحت تاثیر قرار می‌دهد. به همین ترتیب، در زمان استراحت نیز متابولیسم بدن افزایش یافته و کالری سوزی ادامه پیدا می‌کند.همچنین با پله نوردی سلول‌های میتوکندری در بدن شما افزایش می‌یابد، این سلول‌ها حاوی آنزیم‌های چربی سوز  و هوازی هستند که در حالت استراحت نیز فعال می‌باشند. این کار موجب بالارفتن متابولیسم بدن می‌شود.