بلاگ

بالا بردن سیستم ایمنی بدن با بدنسازی

ورزش هوازی

با توجه به بحران شیوع بیماری کرونا ( کووید- ۱۹) و اهمیت ارتقای سیستم ایمنی و جلوگیری از ابتلا به عفونت ریه، حفظ سبک زندگی فعال و سالم در قرنطینه با ورزش هوازی بسیار اهمیت دارد. میزان مرگ و میر ناشی از کرونا ویروس نشان می‌دهد که داشتن بیماری‌ های زمینه‌ ای مثل دیابت، بیماری‌ های قلبی و عروقی و سایر عوامل خطرزا باعث شدت یافتن بیماری کرونا شده است.

با داشتن برنامه ورزشی منظم در خانه میتوان عوارض ناشی از بیماری را کاهش و سیستم ایمنی را ارتقا داد. سازمان جهانی بهداشت معتقد است با وجود بیماری کرونا همه افراد باید تحرک داشته و ورزش کنند تا سلامتی خود را حفظ کنند.

علاوه بر آن مطالعات نشان می‌دهد تقویت فعالیت سلول‌های ایمنی بعد از ورزش بدنسازی ثابت کرده است که بدنسازی راهی برای افزایش سیستم ایمنی میباشد. این تاثیر شگرف برای انجام تمرینات هوازی و قدرتی به اثبات رسیده است.

انجام تمرینات هوازی علاوه بر سوزاندن کالری، چربی و کاهش وزن تأثیرات بسیار مثبتی بر عملکرد سیستم ایمنی دارد و حتی می‌تواند ریسک ابتلا به عفونت دستگاه تنفسی را کاهش بدهد.

انجام تمرینات قدرتی در بدنسازی نیز با تقویت عضله یا عضله سازی و افزایش قدرت بدنی، تعداد سلول‌های ایمنی که به محافظت از بدن در برابر عفونت‌ها کمک می‌کنند را افرایش می‌دهد و بدن را از خطر عفونت ریه محافظت میکند.

با داشتن دستگاه بدنسازی هوازی و قدرتی در منزل یا باشگاه خانگی خود سلامت جسم و روح و روان خود را افزایش داده و نیز با بالا بردن قدرت سیستم ایمنی بدن از ویروس کرونا در امان بمانبد.

با وجود دستگاه های بدنسازی هوازی مانند تردمیل که از ابتلا به پوکی استخوان پیشگیری می کند و باعث کاهش فشار و استرس شده و پیاده روی را برای شما شبیه سازی میکند و همچنین دوچرخه ثابت نشسته و دوچرخه ثابت ایستاده که دوچرخه سواری را برای شما شبیه سازی کرده و باعث تقویت عضلات پا میشود چربی سوزی میکنید و وزن خود را کاهش میدهید.

با داشتن دستگاه های بدنسازی قدرتی مانند دستگاه پرس سرشانه برای تقویت عضلات سرشانه، دستگاه پرس سینه جهت تقویت عضلات سینه، دستگاه شکم برای تقویت عضله شکم و دستگاه بارفیکس برای تقویت عضلات بالاتنه، قدرت و استقامت بدن خود را بالا برده و به تناسب اندام ایده آل دست پیدا میکنید.