بلاگ

با دوچرخه ثابت اینتنزا فیلم ببینید و چربی بسوزانید!

دوچرخه ثابت

انجام تمرینات هوازی با دوچرخه ثابت یکی از مناسب ترین راه های چربی سوزی و لاغری است.

تمرینات هوازی یکی از راه های موثر در کاهش وزن به شمار می روند و تمرین با دوچرخه ثابت که یکی از انواع دستگاه بدنسازی هوازی محسوب میشود، ضربان قلب شما را بالا میبرد، باعث میشود با سرعت و مقدار زیادی کالری های تمام بدن از جمله شکم و پهلوها سوزانده شود و به تاندون ها و مفاصل شما فشار زیادی وارد نمیکند. یک ساعت تمرین با این دستگاه به شما کمک می کند تا حدود نیم کیلو در هفته وزن کم کنید.

شما با خرید یک دوچرخه ثابت بهترین و سالم ترین راه ورزش و تناسب اندام در خانه را انتخاب میکنید که تمام مدت در دسترس شما میباشد. کافی است روی دوچرخه خود رکاب بزنید. همچنین میتوانید در حین تمرین به کارهای دیگری مانند تماشای تلویزیون یا گوش دادن به موسیقی بپردازید. تمرین با دوچرخه ثابت باعث میشود بدون این که تلاش زیادی کنید، مقدار زیادی کالری بسوزانید.

در حین تمرین با دوچرخه ثابت میتوانید با تنظیم سرعت و مقاومت دستگاه، شدت تمرین خود را مشخص کنید و از آسیب های جدی در ورزش جلوگیری کنید. علاوه بر آن نمایش ضربان قلب شما این امکان را فراهم میکند تا فشار زیادی به شما وارد نشود.

دوچرخه ثابت یکی از دستگاه های بدنسازی بسیار مناسب برای تناسب اندام بانوان محسوب میشود. از آنجایی که دوچرخه ثابت حرکت دوچرخه سواری را شبیه سازی میکند، بدن شما نیز مانند دوچرخه سوران حرفه ای که از پاهای خوش فرم و مناسبی برخوردار هستند، به تناسب اندام خواهد رسید.

جهت سوزاندن چربی های اضافی ران ها و تقویت عضلات پا می توان با افزایش مقاومت دستگاه، شدت و سرعت تمرین به این مهم دست یافت. برای رسیدن به این مهم لازم است مقاومت دوچرخه ثابت را کم کرده و با سرعت بیشتر رکاب بزنید تا باعث از بین رفتن چربی های پا و لاغری آنها شود. زمانی که پاها به میزان لاغری مناسب شما رسید، با افزایش مقدار مقاومت دستگاه به تقویت و سفت کردن عضلات پاها میپردازید و پاهایی خوش فرم و سفت خواهید داشت. به طور کلی دوچرخه ثابت به شما این امکان را می دهد تا باسن، ران ها و عضلات سرینی خوش فرمی بسازید.

بهترین شرایط برای کاهش وزن با دوچرخه های ثابت به این صورت میباشد که قبل از انجام تمرینات با دوچرخه ثابت حتما حرکات کششی انجام دهید.  صندلی دستگاه به صورتی تنظیم شود که به لگن شما برسد. به یاد داشته باشید که زانوهای شما همیشه باید در حالت خمیده ای قرار داشته باشد و درحین تمرین پاهای شما کاملا کشیده نشود. از پاها با حفظ مقاومت ثابت و یکسان کار بگیرید.

شما باید مقاومت دوچرخه را بالا نگه دارید تا پاهایتان بدون چرخاندن، کنترل شوند. در حالی که پشت تان را صاف نگه داشته اید، باسن خود را از صندلی بلند کنید. حتما شانه های خود را ثابت نگه دارید و اجازه دهید پاها تمرین را انجام دهند و از فشار روی بازوها جدا خودداری کنید. در حالی که حالت ایستایی را حفظ می کنید، پاهای خود را بچرخانید. به تدریج مقاومت را افزایش دهید تا پاهای شما سریع تر از سرعت کنونی نتوانند حرکت کنند.