بلاگ

بدنسازی در خانه و بدون کرونا

بدنسازی در خانه

در این زمان که بیماری‌ کرونا جهان را فرا گرفته و همگی با این بیماری دست‌ و‌ پنجه نرم‌ میکنیم، بیشتر ورزشکاران و‌ بدنسازان برای حفظ ایمنی و سلامتی خود و یا مسائلی مانند صرفه جویی در وقت‌ و هزینه، داشتن حریم خصوصی در‌حین‌ ورزش‌کردن، عدم رعایت بهداشت و شلوغی در باشگاه ها و راحت نبودن فضای باشگاه، ورزش کردن در خانه را به ورزش در باشگاه ترجیح داده اند.

این راه حل مناسب در حال حاضر بهترین روش برای داشتن اندامی‌ متناسب‌ و ایده آل و بالا بردن سیستم ایمنی و سلامتی میباشد که با حفظ ایمنی و سلامت در وقت خود نیز صرفه جویی میکنید. علاوه بر آن بسیار مهم است که با فعالیت داشتن و انجام ‌ورزش های پر تحرکی‌ مانند بدنسازی سیستم ایمنی خود را ارتقا داده و از ابتلا به عفونت ریه جلوگیری کرد.

 

بدنسازی هوازی

تحقیقات در این زمینه نشان داده که بعد از ورزش بدنسازی فعالیت سلول‌های ایمنی بالا رفته و یکی از راه های ارتقای سیستم‌ ایمنی بدنسازی‌ میباشد.

این مهم هم برای انجام تمرینات بدنسازی هوازی و هم تمرینات بدنسازی قدرتی ثابت شده است. به این‌ صورت که انجام تمرینات هوازی در‌کنار کالری سوزی، خطر مبتلا‌شدن به عفونت دستگاه تنفسی را نیز کم‌میکند و انجام تمرینات قدرتی همراه عضله سازی، سلول‌های ایمنی محافظتی مقابل عفونت‌ها را افرایش می‌دهد و شما را از خطر عفونت ریه محافظت میکند.

در‌واقع با خرید دستگاه های بدنسازی هوازی و دستگاه های بدنسازی قدرتی‌ در برابر بیماری ها مصون میمانید و همچنین سطح سلامت روحی ‌و‌ جسمی خود را بالا میبرید.

 

محبوب ترین دستگاههای بدنسازی

از محبوب ترین و‌ پرکاربردترین دستگاه های هوازی میتوان به تردمیل، دوچرخه ثابت، الپتیکال و پله باشگاهی (اسکالیت) اشاره کرد.

دستگاه تردمیل از محبوب ترین دستگاه های بدنسازی هوازی میباشد که با شبیه سازی پیاده روی، چربی سوزی بسیار بالایی دارد. علاوه بر اینها به تقویت عضلات پا و استخوان ها کمک بسیاری میکند.

دستگاه دوچرخه ثابت برای کسانی که عضلات پای ضعیفی دارند بسیار مناسب میباشد و کمک میکند تا بتوانند با این مشکل مقابله کنند. دوچرخه ثابت با درگیر کردن عضلات پا و تقویت آن، کمترین میزان آسیب دیدگی را دارد.

دستگاه الپتیکال نیز از دیگر دستگاه های بدنسازی هوازی میباشد که با درگیر کردن همه عضلات، تعداد ضربان قلب شما را افزایش‌ می‌دهد و باعث چربی سوزی میشود.

تمرین با دستگاه اسکالیت یا پله ورزشی  باعث تقویت عضلات پایین تنه مانند ران، زانو و باسن شده و عملکرد آنها را بهبود میبخشد.

از محبوب ترین دستگاه های بدنسازی قدرتی  نیز‌ میتوان دستگاه پرس سرشانه برای تقویت عضلات سرشانه، دستگاه پرس سینه جهت تقویت عضلات سینه، دستگاه شکم برای تقویت عضله شکم و دستگاه بارفیکس برای تقویت عضلات بالاتنه را نام‌ برد که قدرت و استقامت بدن را افزایش میدهند و تجربه داشتن تناسب اندام ایده آل را به‌شما هدیه میدهند.