بلاگ

برای افراد مسن دوچرخه ثابت ایستاده بهتر است یا نشسته

دوچرخه ثابت ایستاده

دوچرخه ثابت یکی از دستگاه های بدنسازی هوازی محبوب میباشد که در کنار چربی سوزی با مزایای بسیاری همراه است. برای افراد مسن که احتمالا مشکلی در اندام حرکتی دارند یا بیماران مبتلا به ام اس و کسانی که در عضلات پا ضعیف هستند، دوچرخه ثابت نشسته بهترین‌ گزینه برای ورزش کردن ‌میباشد.

در مقایسه با دوچرخه ثابت ایستاده، دوچرخه ثابت نشسته گزینه مناسب تری برای افراد مسن است زیرا تمرین با این دستگاه بسیار آسان بوده و افراد میتواند به راحتی روی صندلی نشسته و رکاب بزنند در حالی که هیچگونه فشاری به کمر وارد نمی شود. همچنین برای افراد با وزن بالا، افرادی که مشکل تعادل دارند یا دارای مشکلات کمر و ستون فقرات هستند بسیار مناسب است.

استفاده از دوچرخه ثابت برای افراد سالمند که با وجود کاهش دید، ضعیف شدن عملکرد اندام ها و کاهش توانایی حرکت کردن میخواهند ورزش کنند بسیار ایده آل است.

افراد مسن ممکن است به دلیل ضعف حرکتی، تجربه سقوط را داشته باشند اما با استفاده از دوچرخه ثابت بدون اینکه تعادل افراد مسن بر هم بخورد می توانند ساعت ها ورزش انجام دهند، بدون اینکه دچار مشکلی شوند.

همچنین در حین تمرین با دوچرخه ثابت نشسته نیازی نیست که برای رکاب زدن فشار اضافی به پا و مفاصل وارد شود و می توان زمان بیشتری به تمرین پرداخت . صندلی دوچرخه ثابت نشسته از وارد آوردن فشار به کمر و گردن جلوگیری می کند و از ناحیه کمر کاملا حفاظت می کند و فشار وارده را به حداقل می رساند.

دوچرخه ثابت نشسته اینتنزا مدل 550RBI  با تحمل ‌وزن‌ ۱۸۰ کیلوگرم و پدال های نرم‌ و روان بهترین انتخاب برای افراد مسن میباشد. این دستگاه دارای دستگیره های ساکن (ergonomic) با سنسور های ضربان قلب روی دسته و سیستم کنترل ضربان قلب از راه دور میباشد که کننرل ضربان قلب را برای افراد مسن آسان میکند. همچنین داشتن تنظیمات صندلی ( 147 تا 193سانتیمتر) برای رسیدن به موقعیت مطلوب زانوها در هنگام رکاب زدن و کاهش فشار بر روی زانوها، افزایش راحتی افراد مسن را فراهم میسازد.

سهولت استفاده از اهرم تنظیم صندلی و طراحی ارگونومیک زین برای حداکثر راحتی، باعث آرامش خاطر آنها در حین تمرین می شود.