بلاگ

تاثیر مثبت استفاده از دوچرخه برقی بر روی محیط زیست

دوچرخه برقی

خرید و استفاده از وسایل نقلیه پاک، یکی از راه کارهایی است که می‌تواند زندگی ما انسان‌ها را به سمت سالم شدن هدایت کند . بنابراین وسایل نقلیه امروزی در جهتی رو به پیشرفت هستند که با محیط زیست سازگارتر باشند. دوچرخه های برقی نیز یکی از این وسایل حمل و نقل پیشرفته است که به محیط زیست آسیب کمتری می زند. بزرگترین مزیت دوچرخه برقی که آن را با محیط زیست سازگار کرده، عدم استفاده از سوخت فسیلی به عنوان منبع سوخت در این نوع دوچرخه است و تاثیر دوچرخه برقی بر کاهش آلودگی هوا را بیشتر نمایان کرده است.

استفاده ی بیش از حد سوخت های نفتی، باعث ایجاد آلودگی هوا و ایجاد مواد سمی مضر در کره زمین شده که محیط زیست و سلامت انسان ها را تهدید می کند . در این میان همه ما انسان‌ها به‌عنوان عضوی از این کره خاکی، وظیفه حفظ و نگهداری از آن ‌را بر عهده داریم. بهتر است برای حفظ محیط زیست راهکاری که در کنار تسهیل زندگی برای شهروندان، بر روی محیط زیست نیز تأثیر مثبتی داشته باشد پیدا کرد.

امروزه دوچرخه های برقی در مدل های مختلفی تولید و به بازار عرضه می شود. برندهای مختلفی از جمله دی کی سیتی و  EZ PRO. یکی از بهترین مدل ها که در بین مردم شناخته شده برند EZ PRO می باشد . این برند معتبر تایوانی انواع دوچرخه برقی را برای هر سلیقه ای طراحی کرده است . یکی از جذاب ترین دوچرخه های برقی این برند مدل دوچرخه برقی تاشو  EZF1000 می باشد که بسیار جذاب و کاربردی می باشد و دارای پدال کمکی بوده و به راحتی قابل حمل و نقل است .

دارای باتری لیتیوم پلیمر بوده و همچنین صفحه نمایشگر ال سی دی جهت نمایش مقدار مصرف باتری و مسافت پیموده شده می باشد . از دیگر خصوصیات این دوچرخه دارا بودن سیستم EZF که دارای حداکثر سرعت 25 کیلومتر بر ساعت است، شما می توانید باتری را جدا کرده و طی 3 ساعت باتری شارژ شده و از طریق یک کلید آن را روی دوچرخه نصب  کنید . این دوچرخه برقی تاشو همچنین مناسب برای اعضای کمپ ها، قایق ها و مسافران نیز می باشد.

یکی دیگر از دوچرخه های شارژی، دوچرخه شارژی EZ PRO  مدل EZC7000 می باشد که دارای موتور الکتریکی در نقطه مقابل بوده که این موتور در سرعت مورد نظر فعال شده . دارای صفحه نمایش ال سی دی بر روی فرمان با سرعت، مسافت پیموده شده و تنظیم سطح قدرت الکتریکی، دارای باتری شارژ شده برای فاصله مطلوب در سفر (در حدود 80 کیلومتر)، از طریق خروج 5-6 ساعته شارژ می شود . این دستگاه دارای چرخ دنده و سیم پیچ و همچنین 250 وات و 24 ولت می باشد.

دوچرخه شارژی EZ PRO مدل Ezm 1000 نیز از دیگر انواع مختلف برند دی کی سیتی می باشد ، که مانند دو مدل دیگر طراحی زیبایی دارد و رنگ طوسی می باشد . سایز طوقه دوچرخه 26 می باشد و سایز فریم آن  m  است . سیستم دنده آن نیز  shimano  بوده طراحی این دوچرخه به گونه ای بوده که می توان از آن در مسیرهای جاده ای و کوهستانی نیز استفاده کرد .  ولی اگر شتاب بیشتر برای شما مد نظر بوده مدل EZC7000 به دلیل سایز طوقه و پره هایش مناسب شما می باشد.