بلاگ

تاثیر ورزش با دوچرخه ثابت در لاغری

دوچرخه ثابت

تمرینات هوازی باعث کالری سوزی و کاهش وزن میشوند و انجام تمرینات هوازی با دوچرخه ثابت یکی از بهترین راه ها برای چربی سوزی و کاهش وزن است که با سرعت بالایی کالری سوزانده میشود و در عین حال با کمترین آسیب دیدگی، به مفاصل شما فشاری وارد نمیکند.

یک دوچرخه ثابت به شما کمک میکند که چربی های بدن خود به خصوص چربی های شکم را به آسانی بسوزانید.

 دوچرخه نشسته و دوچرخه ایستاده  این امکان را فراهم میکند تا از سختی تمرینات هوازی و کار با دستگاه بدنسازی هوازی دور بمانید.

روش تمرین هوازی

با تنظیم سرعت و سطح مقاومت آن، شدت تمرین و رکاب زدن خود را تحت کنترل داشته باشید. همچنین ضربان قلب شما را نمایش میدهد تا فشار زیادی در حین تمرین به شما وارد نشود.

علاوه بر آن دوچرخه ثابت عضلات باسن، ران ها و عضلات سرینی را تقویت میکند. شما میتوانید جهت تقویت عضلات پشت پا و خوش فرم شدن آنها برخی اوقات هنگام آرام رکاب زدن، برعکس رکاب بزنید.

داشتن دوچرخه ثابت در منزل یا باشگاه خانگی خود باعث می شود تا تمام مدت در دسترس شما باشد و برای سوزاندن چربی های خود فقط کافی است روی آن بنشینید و رکاب بزنید. شما میتوانید با داشتن یک دوچرخه ثابت در خانه بدون اینکه خودتان را به زحمت بیاندازید، هنگام اوقات فراغت و تماشای تلویزیون فقط با پدال زدن کالری بسوزانید.

با این دستگاه می توان تمرینات ورزشی متنوعی را انجام داد؛ برای مثال میتوانید یک تا دودقیقه با بیشترین سرعت رکاب بزنید و سپس یک دقیقه به آرامی پدال بزنید و همزمان هم استراحت کنید و هم به ورزش کردن ادامه دهید. این تمرین باید تقریبا سی دقیقه انجام شود.

نکاتی که جهت چربی سوزی و کاهش وزن با دوچرخه ثابت باید به آن توجه کنید این است که قبل از انجام تمرین هوازی حرکات کششی را فراموش نکنید و در طی تمرین حتما زانوهای خود را خم کنید. جهت کاهش وزن باید بیشتر از سی دقیقه با دوچرخه ثابت تمرین کنید و تمرین با آن حدود سی تا چهل و پنج دقیقه طی دو تا سه هفته به کاهش چربی های شکم نیز کمک بسیاری میکند.

توجه داشته باشید که هرچه شدت تمرین شما بیشتر باشد کالری بیشتری میسوزانید. به عنوان مثال یک ساعت تمرین با شدت متوسط یا چها دقیقه تمرین با شدت بالا با دوچرخه ثابت باعث میشود حدود نیم کیلو کاهش وزن در هفته داشته باشید.