بلاگ

تجهیز باشگاه بدنسازی خانگی

باشگاه بدنسازی خانگی

امروزه که با پیشرفت علم و زندگی شهری، تحرک انسانها بسیار کم شده است؛ اگر برای حفظ سلامتی و تناسب اندام خود فعالیتی نداشته باشند دچار بیماریها و مشکلاتی جبران ناپذیر مانند داشتن کبد پرچرب، فشار خون و دیابت میشوند. فعالیت های ورزشی ساده که بدون استفاده از تجهیزات میباشند ممکن است در فضای خانه امکان پذیر نباشند و راه حل این مسئله ورزش کردن در یک باشگاه ورزشی مناسب میباشد. جهت تجهیز یک باشگاه بدنسازی خانگی کوچک باید از میان تجهیزات باشگاهی موارد بسیار کاربردی، با کیفیت و موردنیاز را خریداری کنید تا با داشتن فضای کوچک مدنظر خود یک باشگاه مجهز داشته باشید. این مطلب به شما کمک می‌کند تا اطلاعاتی کسب کنید که باشگاه کوچک شما به چه تجهیزاتی نیاز دارد.

فضای مورد نیاز جهت تجهیز باشگاه تقریبا از 90 متر شروع میشود. با درنظر گرفتن فضای مدنظر خود جهت تجهیز باشگاه و نسبت آن با تجهیزاتی که میخواهید تهیه کنید میتوانید نسبت به خرید تجهیزات باشگاهی اقدام کنید. تجهیزات ضروری و مورد نیاز جهت تجهیز یک باشگاه کوچک دوچرخه ثابت، اسکی فضایی، تردمیل، نیمکت بدنسازی، وزنه و دمبل‌ و هالتر میباشند.

دستگاه های هوازی موردنیاز یک باشگاه بدنسازی معمولا شامل تردمیل، دوچرخه ثابت و الپتیکال می باشد. در نظر داشته باشید که تعداد دستگاه های هوازی به مساحت باشگاه و تعداد ورزشکاران استفاده کننده از دستگاه ها بستگی دارد.

تردمیل

تردمیل از محبوب ترین دستگاه های بدنسازی هوازی میباشد که به روند کاهش وزن و تناسب اندام ورزشکار کمک شایانی میکند. جهت تجهیز باشگاه خود خرید یک تردمیل باشگاهی و قدرتمند که قابلیت تغییر شیب ، سرعت و سیستم کنترل ضربان قلب را داشته باشد اهمیت ویژه ای دارد.

دوچرخه ثابت

دوچرخه ثابت یکی دیگر از دستگاه های هوازی مهم جهت انجام تمرینات استقامتی و قلبی – عروقی میباشد و باعث تقویت عضلات پا میشود. یک دوچرخه ثابت مناسب باعث راحتی ورزشکار در هنگام رکاب زدن و کاهش فشار بر روی زانوها میشود.

الپتیکال یا اسکی فضایی

الپتیکال یکی از دستگاه های بدنسازی هوازی است که باعث درگیر شدن تقریبا تمام اعضای بدن مانند بازوها، پاها، شانه ها، پشت، قسمت شکمی و قسمت سینه، افزایش ضربان قلب و کاهش وزن می شود. الپتیکال کارآمد وزن مناسبی داشته و بیش از حد سبک نیست.

نیمکت بدنسازی

یکی از تجهیزات باشگاهی قدرتی حائز اهمیت برای هر باشگاهی نیمکت بدنسازی است که نقش مهمی را در برنامه تمرینی قدرتی ورزشکاران ایفا می کند. همچنین استفاده از نیمکت بدنسازی، امکان تمرین در تمام زوایا و تمرکز بر تمام عضلات را فراهم ساخته و آسیب رسیدن به ورزشکار را کاهش میدهد.

دمبل

دمبل نیز از مهم ترین تجهیزات باشگاه بدنسازی است. بهتر است با توجه به ویژگی های ورزشکاران باشگاه، یک ست دمبل‌ از بسیار سبک تا بسیار سنگین خریداری کنید. علاوه بر این، ست دمبل را همراه با یک رک خریداری کنید تا در فضا و زمان صرفه‌جویی کنید.

هالتر

هالتر از دیگر تجهیزات باشگاهی قابل جابهجایی است که می‌توانید برای باشگاه خود خریداری کنید. استفاده از هالتر بعد از دستگاه های بدنسازی به دلیل فشار یکنواخت و خطای کمتر برای ورزشکاران مبتدی بهتر است. هالتر را نیز مانند دمبل، جهت استفاده بهینه از فضای باشگاه همراه رک خریداری کنید.