بلاگ

تعمیر تردمیل

تعمیر تردمیل

زمانی که تردمیل باشگاه یا خانه شما دچار مشکل میشود، تمرینات ورزشی شما نیز تحت تاثیر آن قرار خواهد گرفت. بهترین راه برای انجام تمرینات ورزشی مناسب این است که نسبت به تعمیر تردمیل و یا تماس با فرد متخصصی که به شما در تعمیر تردمیل کمک کند اقدام نمایید.

مشکلات عمده ای که ممکن است برای تردمیل پیش بیایید شامل روشن نشدن تردمیل یا مشکل در عملکرد آن، ایجاد سر و صداهای غیر معمول و بلندتر از حد عادی و لغزندگی یا چسبندگی تسمه تردمیل میباشد.

اگر مشکل برقی برای تردمیل به وجود آمده باشد ممکن است تردمیل روشن نشود یا در حین کار متوقف شود.

خرابی و پوسیدگی در تسمه تردمیل ازجمله خرابی‌های شایع در تردمیل می‌باشد. تسمه های تردمیل به مرور زمان نیاز به تراز دارند، زیرا در اثر اصطکاکی که در این قطعه وجود دارد در مدت ‌زمان کمی نیاز به سرویس و یا تعمیر و تعویض دارد. اگر تسمه دچار چسبندگی شده باشد، فشار بسیار زیادی به موتور تردمیل خواهد آمد و باعث از کار افتادن موتور میشود. همچنین فشار بیش از حد تسمه‌ها می تواند باعث عدم کارآیی صفحه کنترل موتور و تنظیمات سرعت می شود.

اگر تاریخ انقضای موتور تردمیل شما به اتمام رسیده باشد یا خراب شود، امکان دارد نیاز به تعویض داشته باشد اما این احتمال نیز وجود دارد که نیاز به تعویض سیم کشی‌های آسیب دیده و یا تعمیرات مستقیم بر روی برد اصلی و تعویض قطعه الکترونیکی وجود داشته باشد که در این صورت باید توسط متخصص فنی دستگاه مورد بررسی و تعمیر قرار گیرد.

از دیگر مشکلات رایج تردمیل خرابی مانیتور آن می‌باشد که با توجه به نوع مشکلی که دارد ممکن است نیاز به تعویض داشته باشد. مانیتورهایی که نمایشگر زمان، مسافت، شیب، سرعت، کالری، ضربان قلب و برنامه تمرینی میباشند به شما کمک میکنند تا بتوانید بهترین تمرین را با تردمیل خود داشته باشید.

برد تغذیه تردمیل نیز به دلایل مختلفی ممکن است از کار بیفتد و نیاز به تعویض داشته باشد.

درصورت ایجاد هر مشکلی برای تردمیل، با توجه به نوع مشکل تردمیل بهتر است با متخصصین فنی تماس بگیرید تا راهنمایی و مشاوره های لازم را دریافت کنید. تعمیرکار تردمیل یا یک متخصص فنی حرفه ای تعمیر تجهیزات و لوازم تردمیل، قادر به تشخیص علت اصلی ایراد است که ممکن است به ظاهر برای ما مشخص نباشد.

از آنجایی که حمل و نقل تردمیل کار آسانی نیست و هزینه های زیادی در پی دارد، این احتمال وجود دارد که شما بخواهید متخصص فنی به منزل یا محل کار شما مراجعه کند تا تعمیر را انجام دهد.