بلاگ

تعمیر مانیتور تردمیل

مانیتور تردمیل

مانیتور تردمیل یکی از قطعات بسیار کاربردی تردمیل است که امکانات زیادی را در اختیار ورزشکار می گذارد. امروزه انواع مانیتور تردمیل در بازار موجود است و از این رو تعمیر مانیتور تردمیل و یا تعویض آن به راحتی در دسترس است.  این مانیتورها  از تنوع بالایی برخوردارند:

باتوجه به امکانات مختلف تردمیل، بین انواع مانیتور تردمیل، تفاوت های زیادی وجود دارد از جمله تفاوت های ذیل که به تفکیک بیان می شود:

 

  • شکل ظاهری مانیتور یا سایز و ابعاد آن
  • دارا بودن نمایشگر لمسی یا معمولی
  • داشتن تی وی روی مانیتور یا عدم وجود  تی وی
  • دارا بودن فن یا همان خنک کننده
  • تنوع برنامه های پیش فرض داخل حافظه
  • داشتن برنامه های کنترل ضربان قلب و…

اما اکثر مانیتور های تردمیل در حین تمرین مواردی همچون زمان استفاده از دستگاه، میزان مصرف کالری حین تمرین، میزان سرعت، مسافت طی شده، میزان ضربان قلب، میزان سرعت و میزان شیب را نمایش میدهند.

دلیل عمده ای که اکثرا باعث خرابی مانیتور تردمیل میشود،  نوسانات برق میباشد.

بعد از این مورد، یکی از دلایل مهم خرابی مانیتور تردمیل، خرابی تسمه دونده تردمیل  است که بار الکتریکی را به آی سی میکرو مانیتور وارد میکند و باعث سوختن این قطعه مهم در مانیتور میشود.

دلیل دیگر خرابی مانیتور، فرسوده شدن کلیدهای مانیتور تردمیل یا (پوش باتوم)   میباشد که باعث میشود برخی کلید ها روی مانیتور از کار بیوفتد.

غالبا موارد خرابی مانیتورها قابل تعمیر میباشد اما در برخی موارد که قطعات معیوب موجود نمیباشند میتوان مانیتور فعلی تردمیل را با مانیتور دیگری جایگزین کرد، این کار تنها با تبدیل کابل رابط تردمیل و تغییراتی  روی شاسی تردمیل قابل انجام است.

برند دی کی سیتی از تنوع بسیار بالایی در قسمت مانیتور تردمیل خانگی و باشگاهی برخوردار است و بیش از یکصد مدل مانیتور متنوع وجود دارد که در صورت نیاز، امکان جابجایی و تعویض مانیتور به راحتی  برای مشتریان انجام می شود.