بلاگ

تعویض رولر تردمیل

رولر تردمیل

هر تردمیل دارای 2 رولر می باشد که یکی رولر جلو و دیگری رولر عقب می باشد که هر کدام در ایجاد حرکت از مهمترین قطعات تردمیل می باشند، رولر جلو تردمیل در یک طرف خود یک فولی پلی آمید یا فلزی دارد که تسمه موتور تردمیل را در خود جا می دهد و انتقال حرکت از موتور تردمیل را دریافت می کند و رولر عقب در راستای رولر جلو قرار گرفته و تسمه را هدایت می کند .

خرابی ها در رولر جلو و عقب بیشتر از قسمت بلبرینگ ها می باشد که در اکثر مواقع با تعویض بلبرینگ تردمیل مورد نظر تعمیر انجام می شود ولی در بعضی مواقع که قسمت فولی آسیب می بیند و یا شیارهای رولر آن از بین می روند تعویض کامل رولر نیاز است . در بعضی موارد بر اثر فشار زیاد خود ساختار غلطک رولر دچار شکستگی شده که تنها راه تعویض آن می باشد . در رولر عقب تردمیل نیز به جز مورد فولی همین معایب رخ می دهد .

برای خرید رولر تردمیل می بایست از طول شفت تردمیل، ضخامت شفت، طول غلطک، ضخامت غلطک و اندازه سوراخ به سوراخ آن مطلع بود . زیرا رولر ها اباد و اندازه های مختلفی دارند . برای پیدا کردن رولر مناسب می توان از اندازه های رولر به عنوان الگو و یا تغییر سایز بلبرینگ و جا به جایی شفت رولر معیوب با شفت رولر نو اقدام به تعمیر و تعویض کرد .

معیار اصلی در انتخاب رولر، قطر و طول است  و جای خار روی شفت را نیز می توان با پر کردن خارهای سایز مناسب از لنگی آن جلوگیری کرد .

برای انتخاب سایز مناسب برای مشتریان، استفاده از ابزار کولیس برای اندازه گیری دقیق بسیار کمک می کند. لوازم تردمیل از جمله رولر مناسب با کمترین صدا و بیشترین کیفیت را می توانید از سایت کافه ورزش خریداری نمایید.