بلاگ

تعویض قطعات دوچرخه ثابت

تعویض قطعات دوچرخه ثابت

دوچرخه ثابت شامل چندین نوع می باشد:

1- دوچرخه نشسته

2 – دوچرخه ایستاده

3 – دوچرخه اسپینینگ

هر کدام از این دوچرخه ها کارایی متفاوتی نسبت به دیگری دارد و قطعات مشترک و متمایزی نیز نسبت به همدیگر دارند. مهمترین قطعاتی که در این دستگاه ها دچار فرسودگی و شکستگی می شود قاب های پلاستیکی آن است که به مرور زمان دچار پوسیدگی و رنگ پریدگی می شود. این قاب ها شامل قاب های اصلی دوچرخه ثابت، قاب دایره ای صلیبی دوچرخه، قاب های جانبی  دوچرخه ثابت که در مفصل ها و قطعات متحرک نصب می شوند، هستند.

قاب پایه دوچرخه، قاب ستون دوچرخه ثابت، قاب پوشاننده، قاب جا لیوانی، قاب گلویی، قاب زیرزین دوچرخه، قاب داخل ستون، قاب اهرم پدال، قاب سنسور ضربان قلب و انواع مختلف قاب های دکوری شامل این دسته می شوند .

مانیتور دوچرخه ثابت که بیشترین خرابی را در قطعات الکترونیک دوچرخه دارند و به سادگی می توان آن را با نوع مشابه تعویض کرد .

فلایویل در دوچرخه های ثابت خانگی و ژنراتور در دوچرخه های باشگاهی پرتحرک ترین قطعه مکانیکی می باشد که بلبرینگ یکطرف یا بلبرینگ های دیگر آن دچار مشکل می شود که تعویض آن نیز با استفاده از کارشناسان مربوطه می توان صورت گیرد .

فوم دسته دوچرخه ثابت تعویض بسیار ساده ای دارد .

تسمه دوچرخه ثابت ممکن است بر اثر پارگی اتفاق بیفتد و عملکرد کل دستگاه را تحت تاثیر قرار می دهد.

شفت و قامه دوچرخه ثابت، قطعاتی هستند که بیشترین عیب را در دوچرخه ها ایجاد می کنند و با تعویض آنها فقط می توان عیب موجود را رفع کرد .

چرخ تسمه دوچرخه ثابت از قطعات بسیار محکم بوده ولی در بعضی موارد که به علت خرابی در شفت فشار زیادی به آن می آید ممکن است دچار شکستگی یا خمیدگی در بخشی از آن شده و احتیاج به تعویض پیدا کند.