بلاگ

تفاوت برنامه تمرینی بدنسازی دستگاه های قدرتی با هوازی

چربی سوزی

تمرینات بدنسازی هوازی و قدرتی تمریناتی هستند که از نظر شدت، مدت زمان و گروه‌ های عضلانی متفاوت هستند. در این دو برنامه تمرینی، چربی سوزی به روش های مختلف انجام میشود.

تمرینات هوازی حرکاتی متداوم و موزون هستند که چندین عضلات بزرگ بدن را درگیر می‌کنند.

پیاده روی، دو و دوچرخه سواری از تمرینات هوازی میباشند. انجام تمرینات هوازی علاوه بر سوزاندن کالری، ضربان قلب و میزان تنفس را افزایش می‌دهند، به تناسب اندام کمک و کالری سوزی را افزایش میدهند و استقامت کلی را بهبود می‌بخشند و تأثیرات بسیار مثبتی بر عملکرد سیستم ایمنی دارد و حتی می‌تواند ریسک ابتلا به عفونت دستگاه تنفسی را کاهش بدهد، باعث افزایش سلامت جسم و روح میشود و به جلوگیری یا کاهش احتمال ابتلا به برخی از سرطان ها، دیابت، افسردگی، بیماری‌های قلبی‌-عروقی و پوکی استخوان کمک می‌کند.

تمرینات قدرتی به ورزشکاران کمک می‌کنند تا عضلات خود را تقویت کنند که این امر متابولیسم را افزایش داده و در دراز مدت چربی بیشتری را می‌سوزاند.

ورزش‌های قدرتی نسبت به ورزش‌های هوازی در عضله سازی موثرتر است. در ورزش قدرتی، ماهیچه‌ها در حالت استراحت، کالری بیشتری می‌سوزانند و مزایای چربی سوزی تمرینات قدرتی محدود به زمان ورزش نیست.

ممکن است ساعت‌ها یا روزها بعد از ورزش قدرتی کالری بسوزانید؛ به همین دلیل معمولاً گفته می‌شود عضله سازی کلید افزایش متابولیسم در حالت استراحت است.از مزایای تمرینات قدرتی این است که تعداد سلول‌های ایمنی که به محافظت از بدن در برابر عفونت‌ها کمک می‌کنند را افرایش می‌دهد و بدن را از خطر عفونت ریه نیز محافظت میکند، به سلامت استخوان های بدن و افزایش تراکم آنها نیز کمک بسیاری میکند و این امکان را فراهم می آورد که انعطاف‌‌پذیری بدن شما بیشتر شود و محدوده حرکت اندام‌‌ها نیز بهبود پیدا کند.

همچنین باعث تقویت عملکرد مغز و کاهش علائم مزمن بیماری های مانند کمردرد، دیابت، آرتروز و بیماری‌‌های قلبی میشوند و تعادل و پایداری بدن شما را بهبود میبخشند. شما میتوانید با انجام تمرینات قدرتی، سطح انرژی خود را بالا ببرید و علاوه بر آن روحیه خود را نیز تقویت کنید.