بلاگ

تفاوت ورزش هوازی و قدرتی

قیمت دستگاه بدنسازی

ورزش کردن با انجام تمرینات هوازی روزانه، از بهترین راههای سوزاندن کالری و کاهش وزن است. با انجام تمرینات هوازی و بدنسازی هوازی خون دارای اکسیژن به وسیله قلب پمپاژ می‌شود و اکسیژن را به همه عضلات در حال فعالیت میرساند.

علاوه بر آن، تمرینات هوازی موجب بالارفتن ضربان قلب و تنفس برای مدت نسبتا طولانی می‌شود، به تناسب اندام کمک شایانی می‌کند، باعث افزایش سلامت جسم و روح میشود و به جلوگیری یا کاهش احتمال ابتلا به برخی از سرطان ها، دیابت، افسردگی، بیماری‌های قلبی‌-عروقی و پوکی استخوان کمک می‌کند.

پیاده روی، دویدن و دوچرخه سواری چند نمونه از تمرینات هوازی هستند. انجام تمرینات هوازی علاوه بر سوزاندن کالری، چربی و کاهش وزن تأثیرات بسیار مثبتی بر عملکرد سیستم ایمنی دارد و حتی می‌تواند ریسک ابتلا به عفونت دستگاه تنفسی را کاهش بدهد.

لازم به ذکر است ورزش قدرتی با ورزش هوازی متفاوت است. انجام تمرینات قدرتی در بدنسازی یا همان ورزش قدرتی با این تفاوت با تمرینات هوازی که به تقویت عضله یا عضله سازی و افزایش قدرت بدنی میپردازد، تعداد سلول‌های ایمنی که به محافظت از بدن در برابر عفونت‌ها کمک می‌کنند را افرایش می‌دهد و بدن را از خطر عفونت ریه نیز محافظت میکند.

برای رسیدن به تناسب اندام یکی از راه حل های بسیار مهم، انجام تمرینات قدرتی یا تمرینات استقامتی میباشد که علاوه بر باشگاه در منزل نیز میتوانید به راحتی آنها را انجام دهید. تمرینات قدرتی تمریناتی است که برای بهبود آمادگی عضلانی با ورزش دادن عضله ای مشخص در برابر یک مقاومت خارجی مانند وزنه، دستگاه های بدنسازی و وزن بدن خود فرد انجام می شود .

تمرینات قدرتی درکنار افزایش قدرت شما باعث تقویت و افزایش حجم عضله ها میشوند و بخشی مهم از آمادگی جسمانی محسوب میشوند که برای همه گروه های سنی به خصوص افرادی که مشکلاتی مثل چاقی، آرتریت یا بیماری قلبی دارند مفید است. انجام تمرینات با دستگاه بدنسازی قدرتی به سلامت استخوان های بدن و افزایش تراکم آنها نیز کمک بسیاری میکند و این امکان را فراهم می آورد که انعطاف‌‌پذیری بدن شما بیشتر شود و محدوده حرکت اندام‌‌ها نیز بهبود پیدا کند.

این تمرینات باعث تقویت عملکرد مغز و کاهش علائم مزمن بیماری های مانند کمردرد، دیابت، آرتروز و بیماری‌‌های قلبی میشوند و تعادل و پایداری بدن شما را بهبود میبخشند. شما میتوانید با انجام تمرینات قدرتی، سطح انرژی خود را بالا ببرید و علاوه بر آن روحیه خود را نیز تقویت کنید.

بدنسازی یکی از بهترین راه ها برای از دست دادن وزن دائمی و تناسب اندام ایده آل است. با شروع تمرینات هوازی لاغری با دستگاه های بدنسازی، کاهش وزن شما همیشگی خواهد شد و با تمرینات قدرتی اندام متناسب و عضلاتی زیبا خواهید داشت. در‌واقع با خرید دستگاه بدنسازی هوازی و دستگاه های بدنسازی قدرتی‌ علاوه بر لاغری و تناسب اندام، در برابر بیماری ها مصون میمانید و همچنین سطح سلامت روحی ‌و‌ جسمی خود را بالا میبرید.

از بهترین دستگاه های هوازی برای تناسب اندام میتوان به تردمیل، الپتیکال، دوچرخه ثابت و پله باشگاهی اشاره کرد.

تردمیل از بهترین دستگاه های هوازی برای چربی سوزی بسیار بالا است. الپتیکال از دیگر دستگاه های هوازی مناسب است که با درگبر کردن تمام بدن به چربی سوزی هرچه بیشتر فرد کمک میکند.

دوچرخه ثابت بهترین گزینه برای افراد مسن و دارای آسیب مفاصل است که به راحتی تمرینات ورزشی خود را انجام دهند. پله برقی باشگاهی دستگاهی عالی برای عضلات پایین تنه و در عین حال چربی سوزی میباشد.

از دستگاه های قدرتی مناسب جهت تقویت عضلات بدن میتوان به دستگاه های شکم، پشت بازو و جلوبازو، پرس سینه، پرس سرشانه، پرس پا و اسکات اشاره کرد.