بلاگ

تمرینات قدرتی در منزل

دستگاه بدنسازی قدرتی

برای رسیدن به تناسب اندام یکی از راه حل های بسیار مهم، انجام تمرینات قدرتی یا تمرینات استقامتی با دستگاه بدنسازی قدرتی میباشد که علاوه بر باشگاه در منزل نیز میتوانید به راحتی آنها را انجام دهید.

تمرینات قدرتی تمریناتی است که برای بهبود آمادگی عضلانی با ورزش دادن عضله ای مشخص در برابر یک مقاومت خارجی مانند وزنه، دستگاه های بدنسازی و وزن بدن خود فرد انجام می شود . لازم به ذکر است ورزش قدرتی با ورزش هوازی متفاوت است.

تمرینات قدرتی درکنار افزایش قدرت شما باعث تقویت و افزایش حجم عضله ها میشوند. تمرینات قدرتی بخشی مهم از آمادگی جسمانی محسوب میشوند که برای همه گروه های سنی به خصوص افرادی که مشکلاتی مثل چاقی، آرتریت یا بیماری قلبی دارند مفید است.

همچنین انجام این تمرینات بر سلامتی شما بسیار تاثیرگذار خواهند بود و باعث پیشگیری از آسیب و داشتن دوره سالمندی همراه با سلامت میشوند. علاوه بر آن باعث کم شدن چربی های بدن، بالا رفتن سوخت و ساز و کاهش وزن نیز میشوند، زیرا باعث میشوند کالری ها به بهترین شکل سوزانده شوند.

انجام تمرینات با دستگاه بدنسازی قدرتی به سلامت استخوان های بدن و افزایش تراکم آنها نیز کمک بسیاری میکند و این امکان را فراهم می آورد که انعطاف‌‌پذیری بدن شما بیشتر شود و محدوده حرکت اندام‌‌ها نیز بهبود پیدا کند.

این تمرینات باعث تقویت عملکرد مغز و کاهش علائم مزمن بیماری های مانند کمردرد، دیابت، آرتروز و بیماری‌‌های قلبی میشوند و تعادل و پایداری بدن شما را بهبود میبخشند. شما میتوانید با انجام تمرینات قدرتی، سطح انرژی خود را بالا ببرید و علاوه بر آن روحیه خود را نیز تقویت کنید.

همانطور که اشاره شد انجام تمرینات در منزل به راحتی قابل اجراست و نیازی به رفتن به باشگاه نیز ندارید. با خرید دستگاه قدرتی مهم، مناسب و پرکاربرد و انجام این تمارین در منزل میتوانید در وقت خود صرفه جویی کنید و هزینه ای برای ثبت نام در باشگاه نپردازید. همچنین هر زمان که بخواهید میتوانید در منزل ورزش کنید و حریم خصوصی شما نیز حفظ میشود.

گروه سنی بین ۶ تا ۱۷ سال بهتر است تمرینات قدرتی را سه روز در هفته و بزرگسالان دو روز در هفته انجام دهند.

نکته ای که در هنگام انجام تمرینات قدرتی باید به آن توجه داشته باشید این است که شما در طول تمرین قوی نمی شوید بلکه عضلات در اثر بلند کردن وزنه یا مقاومت تحریک می شوند و در فاصله زمانی استراحتی که به بدن میدهید تا بازیابی و ساخت دوباره انجام شود، عضله بازسازی و تقویت میشود.

به خاطر داشته باشید که حتما حداقل یک روز در انجام تمرینات قدرتی، اجازه استراحت و بازیابی به عضلات داده شود.

از مهم ترین تمرینات قدرتی که میتوانید با دستگاه های قدرتی در منزل نیز انجام دهید تمرین با دستگاه جلوبازو جهت تقویت عضلات جلو بازو، دستگاه پشت پا نشسته جهت تقویت عضلات پشت پا، دستگاه اسکات جهت تقویت عضلات پایین تنه و دستگاه پرس بالاسینه جهت تقویت عضلات سینه میباشد.