بلاگ

تی آر ایکس را با خود به خانه ببرید

TRX

کلمه تی آر ایکس مخفف Total Resistance Exercise می باشد ، به معنای مجموعه تمرینات مقاومتی که اولین بار توسط نیروی دریایی ارتش آمریکا مورد استفاده قرار گرفت ، این تمرینات نوعی از تمرینات تعلیقی بر پایه وزن بدن می باشد که به وسیله طناب مخصوص آن انجام می شود .این ورزش به یک پدیده جهانی تبدیل شده است. شما با کمی خلاقیت می توانید دایره گسترده ای از حرکات متنوع را انجام دهید که هر کدام از این حرکات بر عضله خاصی از بدن شما تاثیر می گذارد. تمرینات ورزش تی آر ایکس TRX علاوه بر عضله سازی، استقامت و تعادل شما را نیز تقویت می کنند. در این ورزش شما با هیچ وزنه ای طرف نیستید و تنها چالش شما جاذبه زمین و وزن خود شماست.

فواید تی آر ایکس

  1.  برای تمام سطوح قابل انطباق است– می توانید هر تمرین را بر حسب توده بدنی خود تغییر دهید و بدون توجه به سن یا سطح آمادگی جسمانی، تناسب اندام خود را بدست آورید.
  2. همه چیز در مورد هسته است– شما از هسته خود برای تقریبا تمام تمرین های تی آر ایکس می توانید استفاده کنید که واقعا باعث تمرین کامل بدن می شود. حتی ورزشی فوق العاده برای تقویت عضلات باسن و شکم است.
  3. وسیله ورزشی مسافرتی است– بر خلاف اکثر لوازم ورزشی جهت تناسب اندام، تی آر ایکس تنها با یک کیف حمل کوچک وسیله مسافرتی عالی است.
  4. عالی برای استفاده در فضای خانه است– تی آر ایکس در خانه را می توانید با نصب قلاب و یا X mount به دیوار و سقف خانه، به راحتی استفاده کنید.
  5. وسیله ای بسیار ارزان است– شاید مسافت باشگاه شما را خسته کرده باشد و یا دیگر نمی توانید متحمل هزینه های بالای حضور در باشگاه و یا خرید لوازم ورزشی خانگی مانند دستگاه های بدنسازی باشید، تی آر ایکس انتخابی جهت صرفه جویی شما در زمان و هزینه های احتمالی است.
  6. ورزشی عالی برای کاهش وزن و چربی سوزی است– زمانی که در یک تمرین خاص از تی آر ایکس هستید تمام بدن شما به چالش می افتد زیرا هسته مرکزی بدن شما به نسبت نیروی جاذبه دچار جابجایی شده است که این باعث افزایش نیروی شما برای حفط تعادل و در نتیجه افزایش ضربان قلب و چربی سوزی می شود.
  7. وسیله ای عالی برای پرورش عضلات است– جهت تقویت، شکل دادن به عضلات، افزایش استقامت و انعطاف پذیری بالا تی آر ایکس تمرین های گسترده ای بالغ بر ۱۳۰۰ تمرین گوناگون را ارائه می دهد.

تی آر ایکس TRX در خانه می تواند بسیار پر کاربرد باشد، زیرا ماهیت این ورزش معلق در جهت استفاده در هر مکان به گونه ای بسیار ساده تنها با چند بند و قلاب است. فروش تی آر ایکس در خانه به طور روز افزونی در حال افزایش است و تنها دلیل آن را می توان استفاده راحت در خانه و دسترسی آسان در هر زمان و با بهره گیری از یک ورزش استقامتی، قدرتی و افزایش انعطاف پذیری برای تمام بدن دانست. با این تسمه ها و بند های ساده و موثر می توانید یک تمرین کامل برای بدن خود داشته باشید، هر جا که هستید، مانند سفر، می توانید با تی آر ایکس به برنامه های تناسب اندام برسید، می توانید چه مبتدی باشید یا حرفه ای، تمرین های تی آر ایکس را بر حسب نیازهایتان تنظیم کنید.

شما می توانید سطح قدرت خود را تنظیم کنید زیرا کاملا با اندازه بدن شما سازگار است، آیا شما بلند، کوتاه، مرد و یا زن هستید، مهم ثبات هسته بدن شماست که از طریق تمرین ها جابجا می شود. این برای همه اشخاص مناسب است و شمار زیادی از افرادی که در حال حاضر از آن به عنوان یک ابزار آموزشی استفاده می کنند، از ورزشکاران نخبه و تیم های حرفه ای یا کلینیک های توانبخشی از آن بهره می جویند.تی آر ایکس در منزل همچنین یک دستگاه هوازی برای همه محسوب است، همچنین جمعیت مسن و یا کسانی که دچار جراحت های بدنی هستند و کسانی که به دنبال بعد جدیدی در برنامه ورزشی خود برای ایجاد تنوع بیشتر هستند، مناسب است.

کش‌های تی آر ایکس TRX قابل حمل بوده و هیچ‌گونه مشکلی برای جابه‌جایی در منزل نخواهید داشت؛ حتی دیگر نیازی نیست میلیون‌ها تومن خرج خرید دستگاه‌های پیشرفته بدنسازی کنید، می‌توانید با نصب یکی از این بندها تمام نیازهای ورزشی خود را به دستگاه‌های بدنسازی برآورده کنید قلاب ایکس مانت تی آر ایکس، قطعه کوچک سخت‌افزاری است که یک نقطه لنگر آسان برای نصب سیستم تعلیق در اختیارتان قرار خواهد داد. پیشنهاد می‌کنیم با استفاده از پیچ و مهره یا جوش‌دادن، قلاب ایکس مانت را بر روی سقف منزل نصب کنید.جالب اینجاست که این قلاب تحمل وزن تا دو تن را خواهد داشت و در صورتی‌که آن را اصولی بر روی دیوار یا سقف نصب کنید، هیچ مشکلی به‌وجود نخواهد آمد؛ زیرا قطر صفحه ایکس مانتِ تی آر ایکس ۴٫۵ اینچ بوده و از ورق فولاد ساخته شده است؛ خوشبختانه این قلاب‌ها تمامی مدل‌های تی آر ایکس را پشتیبانی می‌کند.

 

TRX

 

اگر در بیشتر مواقع در خانه عصبی هستید آن را امتحان کنید، تی آر ایکس TRX به معنای واقعی ورزشی هیجان انگیز است. بند های تی آر ایکس می تواند بسته به وزن و ابعاد فردی فرد تا ۱۸۰ کیلوگرم وزن را تحمل کند. در ابتدا تمرین های ساده را در برنامه ورزشی خود قرار دهید و به مرور زمان که با نوع و ماهیت آن آشنا شدید، تمرین های خود را سخت تر کنید. شما ممکن است افرادی را که سعی در انجام هر نوع حرکت پیچیده ای دارند، ببینند، اما قبل از رفتن به انجام تمرین سخت تر، همیشه به دنبال مشاوره حرفه ای باشید. درست مثل هر چیز،حصول اطمینان از آسیب نرساندن به شما و داشتن سطح صحیح را تضمین می کند.

تنوع حرکات ورزشی را می‌توانید با این کش‌های تی آر ایکس انجام دهید. می‌توانید با یک وسیله، به‌ همین سادگی تمامی عضلات بدن خود را درگیر کرده و بدنتان را به یکباره به چالش بکشید؛ تی آر ایکس TRX باعث می‌شود تا تمامی عضلاتی که مدت‌های طولانی از آنها غافل بودید را به چالش بکشید و دوباره به فکر عضلاتتان بیفتید؛ به صورتی‌که بعد از مدتی، دیگر بدون تی آر ایکس زندگی‌کردن برایتان سخت خواهد بود. به‌راحتی و بدون هیچ آموزش اولیه‌ای و فقط با کمک دفترچه راهنمای وسیله می‌توانید از این وسیله ورزشی در منزل استفاده کنید.