بلاگ

خرابی تسمه تردمیل

خرابی تسمه تردمیل

تسمه های تردمیل در طول زمان دچار پوسیدگی و از هم گسیختگی اجزای درون آن می شود و چند سال یک بار بهتر است تعویض گردد . در این مقاله دلایل خرابی تسمه تردمیل را توضیح می دهیم.

در تردمیل ها 2 نوع تسمه وجود دارد : تسمه موتور تردمیل و تسمه دونده تردمیل

تسمه موتور تردمیل دارای شیار یا ترک های موازی می باشد که بر روی فولی موتور تردمیل و فولی رولر جلو سوار می شود که انتقال نیرو از موتور تردمیل را به رولر جلو اعمال می کند . این تسمه فشار زیادی را متحمل شده و در حالت محکم و با کشسانی زیاد در جای خود قرار می گیرد و سایز های مختلفی نیز دارد که با اعداد مختلف با پسوند j  مشخص می شوند. ( سایز ها به واحد اینچ در نظر گرفته می شود ) .

تسمه دونده تردمیل که با لایه ای از کتان و پلی استر سطح داخل آن پوشیده شده است، لایه لاستیکی روی آن در گذر زمان شده دچار پوسیدگی شده و بهتر است هر دو سال یکبار در صورت استفاده یا استفاده نکردن از دستگاه می بایست تعویض گردد  زیرا سطح اصطکاک تسمه تردمیل بالا رفته و دستگاه جریان بیشتری را متحمل می شود و امکان از بین رفتن قسمت های الکترونیکی بر اثر فشار زیاد را به وجود می آورد، لذا بهتر است پس از تعویض تسمه به صورت منظم، دستگاه با روغن سیلیکون روغن کاری شود که مشکل فنی در دستگاه به وجود نیاید .