بلاگ

خرید دستگاه بدنسازی پشت ران

خرید دستگاه بدنسازی پشت ران

دستگاه بدنسازی پشت ران نشسته از دستگاه های قدرتی بسیار کاربردی و یکی از ارکان باشگاه بدنسازی است.

عضلات اصلی درگیر در تمرین با این دستگاه، عضلات همسترینگ هستند و عضلات فرعی دیگر که هنگام تمرین، تقویت می‌شوند عضلات سرینی و پشت پا می‌باشند.

حرکاتی که میتوان با این دستگاه اجرا کرد حرکات پشت پا نشسته و یا پشت ران نشسته است. این حرکت در عین اینکه موجب کشش بیشتر عضله شده، از باز شدن مفصل ران جلوگیری می کند و انقباض عضلات همسترینگ را به حداقل می رساند.

جهت استفاده از این دستگاه بدنسازی، ابتدا وزنه ی مناسب برای تمرین را انتخاب کنید و روی دستگاه پشت ران نشسته پاناتا 1FE083 بنشینید. کاملا پشت خود را به صندلی بچسبانید. توجه داشته باشید که پشت کمرتان نباید قوس داشته باشد و مفاصل ران ها باید روی صندلی باشد. ساق پای خود را روی پدال دستگاه بدنسازی قدرتی بگذارید و صفحه ران را دقیقا بالای زانو (روی ران) خود قرار دهید. دسته های دستگاه بدنسازی را محکم بگیرید و دقت کنید که پاهای شما صاف باشد و سر خود را بیش حد به سمت جلو خم نکنید. با بازدم پدال را تا جای ممکن با خم کردن زانو هایتان به سمت عقب و زیر ران خود ببرید و با دَم به حالت اول بازگردید.

در حالت استاندارد تمرین، فاصله پاها به اندازه عرض لگن میباشد. اگر فاصله پاها بیشتر باشد، بخش داخلی عضلات همسترینگ تقویت میشود. اگر فاصله پاها نزدیک به هم باشد، بخش خارجی این عضله(دو سر رانی) درگیر میشود. همچنین میتوانید به منظور فشار بیشتر روی عضله ی همسترینگ، کمی زانوهای خود را در حالت ثابت حفظ کنید.

دستگاه پشت ران نشسته پاناتا  FitEvo 1FE083 ساخت شرکت پاناتای ایتالیا است. نوآوری در طراحی بیومکانیکی Fit Evo  ترکیبی کامل از زیبایی،کارآیی، ایمنی و راحتی ورزشکار در تمرین با این محصول را تضمین کرده است.

گروه صنایع ورزشی ارکیدمهر، نماینده انحصاری فروش و خدمات پس از فروش دستگاه های پاناتا در ایران است.

شرکت پاناتا در سال 1982 به وسیله رودی پاناتا، تحصیل کرده رشته ادبیات در ایتالیا بنیانگذاری شد. او علاقه زیادی به رشته بدنسازی داشت و معتقد بود این ورزش بهترین وسیله برای پیشرفت در رشته های قهرمانی دیگر است. پس شغل آکادمیک خود را کنار گذاشت و به طور تمام وقت به تدریس بدنسازی و طراحی و تولید دستگاه های این ورزش پرداخت. اکنون شرکت پاناتا در کشورهای فرانسه، اسپانیا و آلمان شعبه دارد و بیش از 40 نمایندگی محصولات پاناتا را در 55 بازار جهانی برای گروه های سنی متفاوت از کودک تا سالمند عرضه می کند.