بلاگ

خرید دوچرخه ثابت ایستاده و مزایای ورزش با آن

دوچرخه ثابت ایستاده

انجام تمرینات ورزشی با دوچرخه ثابت ایستاده درکنار کالری سوزی و کاهش وزن، بسیاری از عضلات بدن شما را درگیر میکند و با بالابردن ضربان قلب باعث میشود چربی های بدن به خصوص در قسمت شکم و پهلوها با سرعت و مقدار زیادی سوزانده شوند و به تاندون ها و مفاصل شما فشار زیادی وارد نمیکند. تمرین با دوچرخه ایستاده علاوه بر مزایایی که برای سلامتی به همراه دارد به تناسب اندام نیز کمک میکند.

 دوچرخه ثابت ایستاده باشگاهی با شبیه سازی حرکت دوچرخه سواری، کمک‌ میکند تا پاهای خوش فرم و متناسبی داشته باشید؛ با این تفاوت که هنگام رکاب زدن ثابت میماند و تکان نمیخورد؛ همچنین صندلی دستگاه بدنسازی به گونه ای طراحی شده تا کمترین میزان خستگی را برای ورزشکار داشته باشد. بنابراین تمرین با دوچرخه ثابت علاوه بر تمرین هوازی، تمرین قدرتی نیز به شمار می آید.

دوچرخه ثابت، عضلات ران، پا و باسن را تقویت کرده و در این قسمت ها عضله سازی میکند که باعث شده تا این دستگاه در بین بانوان بسیار محبوب باشد. علاوه بر این، تمرین با دوچرخه ثابت به سوزاندن چربی های شکمی کمک بسیاری میکند.

پدال زدن روی دوچرخه ثابت کمترین فشار را بر روی مفاصل زانو وارد می کند و فشار اضافه ای به مفاصل وارد نمیکند. در هنگام انجام تمرینات ورزشی خود با دوچرخه ثابت اینتنزا، عضلات بالا تنه فرد ورزشکار نیز درگیر شده، زیرا عضلات دست و شانه، برای گرفتن دستگیره های دوچرخه ثابت شروع به فعالیت می کنند و باعث تقویت این عضلات خواهد شد.