دسته‌بندی نشده

خرید لوازم بوکس

ورزش بوکس

بوکس جزو قدیمی ترین ورزش های جهان می باشد و قهرمان های زیادی در این رشته ی ورزشی از قدیم بوده اند . اما امروزه ورزش بوکس با گذشته دور آن تفاوت بسیاری پیدا کرده است که انجام و یادگیری آن مستلزم استفاده از وسایل و تجهیزات خاص خود می باشد. در این مطلب تعدادی از لوازم بوکس را بررسی می کنیم.

در مسابقات بوکس در صورتی که مشاهده کرده باشید بوکسر ها لباس نمی پوشند و فقط شورت مخصوص بوکس، کفش بوکس و دستکش بوکس به تن دارند، که این نوع پوشش تنها برای مسابقات حرفه ای بوکس است.

ورزش بوکس نیز مانند سایر ورزش ها دارای وسایل و تجهیزاتی است که ورزشکار برای تمرین، مسابقه و بهبود روند فعالیت ورزشی به آن نیازمند است این وسایل و تجهیزات شامل کفش، باند، دستکش بوکس، کلاه، محافظ لثه، کیسه بوکس، کمربند بوکس و … می شوند.

محافظت از سر به عنوان یکی از حیاتی ترین و حساس ترین اعضای بدن در مقابل ضربات در ورزش های رزمی و تناسب اندام  از اهمیت به سزایی برخوردار است و نقش کلاه های محافظ در رشته های مختلف نیز همین می باشد . کلاه های محافظ سر بسته به نوع رشته ی رزمی و نوع ضربات در آن رشته ها استانداردهای مختلفی دارد . نحوه طراحی و ساخت کلاه بوکس به شکلی است تا از قسمت  سر، صورت و فک ورزشکار در برابر ضربات محافظت کند.

کیسه بوکس به منظور اجرای تکنیک های مشت زنی توسط بوکسورها مورد استفاده قرار می گیرد. کیسه های بوکس دارای انواع مختلفی مانند کیسه بوکس های سنگین، کیسه بوکس سرعتی، و کیسه بدکس های دو طرفه هستند. کیسه بوکس کوشا از جنس اشبالت می باشد و مناسب برای باشگاه و منزل و همچنین دارای لاکتینگ تقویت و ضربه گیری بالا  می باشد .

دستکش مناسب بوکس بر خلاف انتظار تنها به ورزش بوکس تعلق ندارد. در تمام ورزش هایی که در آن ضربه زدن با دست وجود دارد، دستکش بوکس استفاده می شود. باید در انتخاب دستکش بوکس بسیار دقت فرمایید تا امنیت دستهای خود را فراهم آورید. دستکش های بوکس بسته به رشته مورد استفاده کمی تفاوت ظاهری با هم دارند . همچنین از نظر جنس دستکش های بوکس دارای تنوع زیادی می باشند که شاخص ترین این جنس ها ، چرم ، فوم و PU  است . از جمله برترین برند های این دستکش Everlast و Venum  می باشد.