بلاگ

خرید لوازم جانبی دستگاه های بدنسازی

لوازم جانبی دستگاه بدنسازی

دستگاه های بدنسازی امروزی شامل دو بخش ماشینی و فری ویت یا وزنه آزاد میشوند، دستگاه های ماشینی ساختار پیچیده تری نسبت به دستگاه های فری ویت دارند. لوازم جانبی دستگاه های بدنسازی بسیار متنوع هستند که در اینجا به عمومی ترین آنها می پردازیم.

لوازم تشکیل دهنده دستگاه های بدنسازی عموما به شرح زیر میباشد:

شاسی یا فریم دستگاه بدنسازی: شاسی اصلی یا تنه مهم ترین قسمت دستگاه های بدنسازی میباشد که از لحاظ کیفیت متریال و زاویه بندی تفاوت های بسیار یبن برندها دارند.

کابل وزنه دستگاه بدنسازی: کابلی است که از سیم فلزی تشکیل شده، دارای روکش لاستیکی میباشد و مهار وزنه ها را به عهده دارد، کیفیت این کابل برای طول عمر آن بسیار اهمیت دارد.

تسمه وزنه دستگاه بدنسازی: در برخی از برندها به جای کابل وزنه از تسمه ی لاستیکی که داخل آن از رشته های فلزی  به کار رفته استفاده میشود و کارایی مشابه با کابل وزنه دارد.

قرقره دستگاه بدنسازی: قرقره ها از مواد پلی آمید و یا فلزی تشکیل شده و برای روان شدن حرکت و زاویه حرکت دستگاه در مسیر کابل وزنه قرار میگیرند .

بلبرینگ دستگاه بدنسازی : بلبرینگها در داخل قرقره ها با سایزهای مختلف قرار دارند.

سنگ وزنه دستگاه بدنسازی: سنگ های فلزی وزنه با وزن های مختلف هستند و غالبا پنج کیلویی یا هفت کیلویی میباشند. این سنگ ها روی شاسی قرار میگیرند و تعداد آنها در دستگاه های مختلف باهم فرق دارد.

استک باردستگاه بدنسازی: میله وزنه ای است که بین تمام سنگ وزنه ها قرار دارد  و از طریق آن میتوان وزن انتخابی برای تمرین را انتخاب کرد.

خشاب وزنه دستگاه بدنسازی: برای تغییرات میزان وزن دلخواه برای تمرین است و مابین سنگ وزنه ها قرار میگیرد و همچنین در دو مدل کشویی و میله ای میباشد.

کپ دستگاه بدنسازی: کپ های لاستیکی برای تعادل بیشتر شاسی دستگاه، زیر شاسی  قرار میگیرند و سایزها و مدلهای متفاوتی دارند.

میله وزنه دستگاه بدنسازی: میله های استوانه ای برای نگه داشتن و تعادل سنگ وزنه ها روی شاسی به کار میروند.

نیمکت و تشک دستگاه بدنسازی : غالبا از فوم سرد ساخته میشوند و لایه روی آن معمولا روکش چرمی میباشد که برای هر دستگاه شکل واندازه ی مختلفی دارند، روکش های چرمی نیز در رنگها وکیفیت های مختلفی موجود میباشند.

لیبل دستگاه بدنسازی: لیبل ها یا برچسب ها برای تزئین وزیبایی  دستگاه ها به کار میروند و مدلهای بسیاری نیز دارند.

فوم دستگاه بدنسازی: فوم ها از جنسهای لاستیکی یا ابری ساخته  میشوند و در قسمتهایی که دست ها یا پاها روی آنها قرار میگیرد به کار میروند.

جک گازی دستگاه بدنسازی: در برخی از دستگاه های امروزی برای حرکاتی مانند شکم و سرشانه و…در قسمتهایی برای سهولت استفاده از دستگاه از جک گازی در اندازه های مختلف استفاده
میشود.

در برخی از دستگاه ها نیز برای زیباتر شدن دستگاه، قاب های جانبی تعبیه می شود که در اشکال مختلف وجود دارند.