درباره صنایع ورزشی ارکیدمهر

گروه صنایع ورزشی ارکیدمهر، جهت جوابگویی به تشدید نیاز جامعه به ورزش، به دلیل کاهش فعالیت های فیزیکی و افزایش فشارهای عصبی افراد ناشی از گسترش زندگی ماشینی، در سال 1382 تاسیس شد و فعالیت خود را با وارد کردن آخرین مدل های تجهیزات وسایل ورزشی منطبق بر استانداردهای معتبر جهانی آغاز کرد.

ارکیدمهر که در سالهای ابتدای فعالیت خود با وارد کردن تردمیل های خانگی DK.CITY سهم عمده ای از بازار را به خود اختصاص داده بود، با آشنائی به روند رو به گسترش ورزش باشگاهی، به تدریج تمرکز خود را بر تجهیزات باشگاهی گذاشت و پس از تحقیقات کافی با اخذ نمایندگی از برندهای معتبر جهانی DK.CITY و INTENZA از کشور تایوان, YO-LIFE از کشور کره جنوبی و PANATTA از کشور ایتالیا توانست سهم خود را در گسترش این ورزش ادا کرده وعلاوه برتجهیز ده ها باشگاه خصوصی در سطح کشور، باشگاههای ارگان ها و سازمان های دولتی هم چون وزارت نفت, گاز و پتروشیمی، وزارت صنایع و معادن، وزارت کشور، وزارت آموزش و پرورش و…. همچنین نهادهایی هم چون شهرداری ها، دانشگاه ها، آتشنشانی ها و… را تجهیز کند.

آنچه فعالیت های ارکیدمهر را در زمینه ارائه تجهیزات مدرن و به روز تکمیل کرد، رویکرد فرهنگی اش بود؛ چراکه بالا بردن سطح سلامت جامعه بدون اشاعه فرهنگ ورزش کامل نیست. ارکیدمهر این امر را در دو شاخه عملی و تئوریک پیگیری کرد.

در زمینه عملی، ارکید جهت توسعه ورزش های باشگاهی در سال 86 حامی دو دوره مسابقات قوی ترین مردان ایران وهم چنین حامی مسابقات انتخاب تیم ملی پرورش اندام ایران در سال 87 شد.

ارکیدمهر هم چنین با تشخیص اقبال جهانی به ورزش دوچرخه سواری در سال 1391 نسبت به ورود دوچرخه های حرفه ایی SPECIALIZED وسپس SANTACRUZ اقدام نمود که هر دو از معتبرترین برندهای امریکایی دوچرخه در سطح جهان هستند. پس از ورود این دوچرخه ها بود که ارکیدمهر جهت تکمیل لوازم و تجهیزات مورد نیاز مصرف کنندگان اقدام به وارد کردن قطعات و لوازم جانبی دوچرخه از معتبرترین برندها از جمله FSA ،TOPEAK، MAVIC و.. نمود.

ارکیدمهر هم زمان با وارد کردن معتبرترین تجهیزات و وسایل ورزشی، جهت انطباق فعالیت های خود با استانداردهای جهانی اولین شرکت ورزشی ایرانی بود که با همکاری شعبه شرکت توف نورد آلمان در ایران توانست به دریافت گواهینامه ایزو 9001 در زمینه فروش وخدمات پس از فروش تجهیزات ورزشی در سال 1389 نایل گردد. با ارتقاء سطح کیفی استاندارد جهانی ایزو 9001 بر مبنای نسخه سال 2015 توانست با انطباق فعالیتهای خود،گواهی نامه ارتقاء یافته 2015 را نیز در سال 1396 دریافت کند.

در مورد ورزش دوچرخه سواری نیز ارکیدمهر اولین شرکتی بود که به طور وسیع به تشکیل تیم های دوچرخه سواری پرداخت. این امر ابتدا با همکاری با شهرداری تهران در قالب “تیم ترافیک تهران” وسپس بطور مستقل و در قالب تیم های دوچرخه سواری ارکید دنبال شد. این شرکت با سازماندهی بیش از 30 دوچرخه سوار حرفه ای در قالب تیم های رشته های مختلف دوچرخه سواری بانوان وآقایان در رده های جوانان و بزرگسالان صورت گرفت که حاصل آن چندین مدال طلا ونقره در رشته های انفرادی بانوان وآقایان و چندین کاپ قهرمانی و نایب قهرمانی در رشته های تیمی بود.

در بخش تئوریک گذشته از مقالاتی که در زمینه تغذیه و ورزش که به خصوص درفروشگاه و نمایشگاهها به بازدید کنندگان ارائه می گردید. ارکیدمهر از پائیز 1392 به نشر بولتنی اقدام نمود که تمام اعضاء خانواده بزرگ ارکیدمهر، همکاران، مشتریان و بازدید کنندگان فروشگاه ونمایشگاه ها و سایر ذینفعان مخاطبین آن بودند. در این بولتن ها که تمامی شماره های آن در سایت شرکت موجود می باشد، کوشش شده است با تکیه به ورزش، تغذیه سالم وتوجه به محیط زیست، کاستی های سبک زندگی ماشینی در حد امکان برطرف گردد، از عصبیت وتنش کاسته و به ایجاد ارتباط خلاق با دیگران ومحیط پیرامون یاری شود.

ارکیدمهر اعتقاد دارد با ورزش کردن به طور علمی و منظم، تغذیه سالم وارتباط خلاق با یکدیگر ومحیط زیست می توان زندگی بهتری را تجربه کرد.