بلاگ

دستگاه اسکی فضایی باشگاهی اینتنزا 550ETI

دستگاه بدنسازی

اسکی فضایی یا الپتیکال ، تمرین های قلبی و عروقی موسوم به هوازی را شبیه به آنچه که از طریق پیاده روی، دویدن یا استفاده از تردمیل به دست می آید را فراهم می کند. بر روی پدال های اسکی فضایی، پاهای خود را در یک حرکت بیضوی وار حرکت می دهید بدون اینکه پاهای شما از پدال جدا شوند. دستگاه های اسکی فضایی در مدل های گوناگونی طراحی و ساخته شده اند، اما مزایای تناسب اندام در همه آن ها ثابت است. بنابراین، انتخاب اسکی فضایی مناسب بستگی به ویژگی های هر کدام و نیاز های اساسی شما در راستای تناسب اندام و سلامتی دارد.

مزیت بزرگی که دستگاه های اسکی فضایی ارائه می دهند توانایی انجام یک تمرین برای تمام بدن است که به ندرت در هر تجهیزات ورزشی دیگر دیده می شود. برخلاف تردمیل ها و دوچرخه های ثابت، اسکی های فضایی شامل: تمرین های بالاتنه با حرکت دست ها به سمت جلو و عقب است، بنابراین در زمان کمتری می توانید تمرین های بالاتنه و پایین تنه را به درستی انجام دهید. اسکی های فضایی، عضلات مختلف پاها از قبیل” چهار سر ران، همسترینگ، پشت ساق پا، باسن و همچنین تعدادی از عضلات دست ها شامل: پشت بازو و جلو بازو را پرورش می دهند.

 

دستگاه بدنسازی

 

دستگاه های اسکی فضایی برای عضلات شکم عالی هستند. هنگامی که شما در یک موقعیت تمرینی منظمی قرار دارید، به طور خودکار عضلات اصلی خود را درگیر خواهید کرد. این بدان معنی است که شما با استفاده از تنها یک دستگاه، تمام بدن خود را به کار می گیرید، به جای اینکه برای تقویت هر یک نیاز به داشتن دستگاه بدنسازی مجزا داشته باشید. بنابراین شما نه تنها یک تمرین برای تمام بدن خود دارید، بلکه می توانید در زمان نیز صرفه جویی کنید. دستگاه های اسکی فضایی “وزن بدن” را پایین می آورند، این بدان معنی است که شما در حال انجام تمرین کالری بیشتری می سوزانید.

شما می توانید تعداد کالری های خود را با افزایش شدت و قدرت تنظیمات دستگاه  خود، افزایش دهید. بیشتر دستگاه های الپتیکال (اسکی فضایی) دارای تنظیمات قدرتی و شدت حرکات هستند.

زمانی که شما این تنظیمات را تغییر می دهید، دستگاه برای نگه داشتن حرکت خود در همان درجه، از شما تلاش بیشتری را می خواهد؛ پس بدن شما مجبور می شود سخت تر کار کند و در نتیجه کالری بیشتری می سوزاند. همانند سایر دستگاه های ورزشی ، نحوه صحیح استفاده از الپتیکال و انتخاب یک اسکی فضایی مناسب به همراه هدفی که دنبال می کنید در موثر بودن الپتیکال نقش مهمی دارد. چون شما هستید که تنظیمات را با سرعت،قدرت و زمان مورد نظر انتخاب می کنید و به تبع آن تاثیرات دستگاه خود را کنترل می کنید.

اگر بیش از حد آن را آسان بگیرید به این معنی است که نمی خواهید از مزایای آن بهره مند شوید. اما با به چالش کشیدن بدن خود،می توانید شاهد سوختن کالری بیشتر، تقویت سیستم قلب_عروقی و قدرت عضلانی خود باشید.

بسیاری از افراد از دیسک کمر که یکی از بیماریهای شایع کمر است رنج می برند اما این دلیل موجهی نیست که نتوانند فعالیت ورزشی داشته باشند بلکه میتوانند با یک برنامه ورزشی دقیق و هدفمند به فعالیت ورزشی بپردازند. ورزش با اسکی فضایی میتواند برای افرادی که از کمر درد رنج می برند انتخاب درستی باشد.

اسکی فضایی یک ابزار ورزشی کاملا بی خطر است که در تمام مدت ورزش پدالهای دستگاه از حرکات پاها پشتیبانی می کنند و مانع از ورود ضربه به کمر و ستون فقرات می شوند.

اسکی فضایی همچنین مناسب ترین دستگاهی است که اثرات آسیبی بسیار کمی بر روی زانو ها دارد. این دستگاه ورزشی کم اثر ترین وسیله ورزشی از نکته نظر آسیبی برای اندام هایی مانند زانو، و کمر محسوب می شود که خود میتواند گزینه بسیار مناسبی به جای پیاده روی، دویدن باشد و با افزایش جریان خون در غضروف ها، عضلات زانو را تقویت کند.

چنانچه در زمان ورزش با اسکی فضایی احساس درد در ناحیه زانوها پیدا کردید نحوه تمرین خود را مورد بازنگری قرار دهید بدین صورت که نحوه قرار گیری دست ها بر روی دسته ها، وضعیت پاها بر روی پدال، و شیب دستگاه متناسب با قد و بدن خود را کنترل کنید برای اینکه این دستگاه نبایستی باعث بروز هیچگونه فشاری بر روی زانوها شود. به طور کلی در ورزش با اسکی فضایی تا هنگامی که از آن به صورت اصولی و صحیح مورد استفاده قرار گیرد هیچگونه ضرر و آسیبی برای زانوها در پی نخواهد داشت این وسیله مناسب ترین ابزار در جهت چربی سوزی، لاغری، کاهش وزن و تقویت عضلات پائین تنه بشمار می آید.

دستگاه بدنسازی

دستگاه اسکی فضایی باشگاهی اینتنزا مدل 550ETI یکی از پرطرفداراترین اسکی فضایی هایی است که مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه تا 188 کیلوگرم تحمل وزن دارد، دارای صفحه نمایش LED دات ماتریکس که نمایشگر زمان و مسافت و تعداد پدال در دقیقه (RPM) سرعت ، سطح کالری ، ضربان قلب و وات مصرفی است. طول گام 52-55 سانتی متر داشته و سیتسم مقاومتی ژنراتوری دارد. این اسکی فضایی بهترین پیشنهاد برای ورزشکاران و کسانی است که قصد کاهش وزن و حفظ سلامتی خود را دارند.