بلاگ

دستگاه الپتیکال اینتنزا مدل 550ETe2

الپتیکال

الپتیکال دستگاه مخصوص انجام تمرینات هوازی  می باشد که دارای دو پدال و دو دسته اهرم مانند با قابلیت تنظیم سرعت، مقاومت، شیب و غیره است.

با استفاده از این دستگاه بدنسازی می توان حرکات بالا رفتن از پله ها، پیاده روی و دویدن را شبیه سازی کرده و از مزیت های آن استفاده کرد.

دستگاه الپتیکال برای سوزاندن چربی های شکمی بسیار مناسب است و مخصوصا هنگامی که با برخی تمرینات وزن بدن ترکیب شود می تواند در کوچک و عضلانی شدن شکم اثرات مثبتی داشته باشد
چربی های ناحیه شکم و چاقی منشا بسیاری از بیماری ها از جمله دیابت، بیماری های قلبی و سرطان است و کار کردن با دستگاه الپتیکال به دلیل ادغام همزمان چند تمرین مختلف، تاثیر قابل توجهی در آب کردن این چربی ها و کاهش وزن دارد و خطر ابتلا به این بیماری های مزمن را کاهش می دهد.

کار با دستگاه الپتیکال در تقویت عضلات مختلف پا بسیار موثراست.

افرادی که دچار آسیب مفصل ران گردیده اند، کسانی که قصد عمل جراحی مفصل ران دارند با استفاده از دستگاه الپتیکال می توانند حرکات طبیعی پیاده روی یا دو را شبیه سازی کنند و اینکار برای بهبود آنها مفید است.

استفاده از دستگاه الپتیکال ظرفیت هوازی بدن را تا حد زیادی بالا می برد.

ظرفیت هوازی با حداکثر میزان مصرف اکسیژنی که بدن می تواند پردازش کند ارزیابی می شود و افرادی که در طول فعالیت های ورزشی ظرفیت هوازی بیشتری نسبت به بقیه دارند قادر خواهند بود تمریناتی با شدت بیشتر و مدت زمان طولانی تر انجام دهند. تاثیرات ورزش با دستگاه های هوازی تفاوت عمده ای با دستگاه های بدنسازی باشگاهی دارد.

استفاده از الپتیکال باعث تقویت استخوان ها می گردد و به بهبود تراکم استخوانی کمک خواهد کرد و این مزیت الپتیکال به علت انجام تمرینات تحمل وزن در هنگام استفاده از دستگاه می باشد. زیرا در تمام مدت وزن بدن روی پاها قرار گرفته و این وزن ثابت روی عضلات و استخوان ها، باعث افزایش چگالی استخوانی و رشد سلولی آن می گردد.

الپتیکال