بلاگ

دستگاه بدنسازی خانگی چی بخریم

دستگاه بدنسازی

از آنجایی که انجام تمرینات بدنسازی تعداد سلول‌های ایمنی که به محافظت از بدن در برابر عفونت‌ها کمک می‌کنند را افرایش می‌دهد و بدن را از خطر عفونت ریه محافظت میکند، با خرید دستگاه بدنسازی هوازی و خرید دستگاه بدنسازی قدرتی‌ میتوانید سطح سلامت روحی ‌و‌ جسمی خود را بالا میبرید.

انجام تمرینات ورزشی با دستگاه‌های‌ بدنسازی هوازی یا قدرتی، انتخاب مناسبی برای‌ ورزش در خانه است که علاوه بر کاهش وزن، کالری سوزی و تناسب اندام، به عضله سازی بپردازید و استقامت و قدرت بدن‌ خود را بالا ببرید.

جهت خرید دستگاه بدنسازی مناسب خود، ابتدا باید هدفتان را از انجام تمرینات بدنسازی مشخص کنید. چنانچه با خرید دستگاه بدنسازی، قصد کاهش وزن و چربی سوزی بالا داشته باشید، باید دستگاه هوازی مناسب مانند تردمیل، الپتیکال، دوچرخه ثابت و پله باشگاهی (اسکالیت) را خریداری کنید.

خرید تردمیل با امکان چربی سوزی بسیار بالای تردمیل  به کاهش وزن و سوزاندن کالری کمک چشمگیری میکند و علاوه بر چربی سوزی، روی تقویت عضلات پا و استخوان ها تاثیرات مثبتی دارد.

خرید دستگاه الپتیکال که از دیگر دستگاه های بدنسازی هوازی است و با درگیر کردن همه قسمت های بدن، باعث چربی سوزی شده و در نتیجه تناسب اندام را برای شما به ارمغان می آورد. این دستگاه بدنسازی هوازی مناسب افرادی است که مشکلات مفصلی دارند یا مصدوم شده اند.

با داشتن دوچرخه ثابت ایستاده یا نشسته در خانه کافی است فقط با رکاب زدن و درگیر شدن عضلات پاها چربی های خود را بسوزانید. دوچرخه ثابت برای بیماران مبتلا به ام اس، افراد مسن و کسانی که عضلات پای ضعیفی دارند بسیار مناسب میباشد. همچنین با درگیر کردن عضلات پا و تقویت آن، کمترین میزان آسیب دیدگی را برای کاربر دارد.

تمرین با دستگاه اسکالیت یا پله باشگاهی از تمرینات ورزشی پرفشار میباشد که باعث سوزاندن کالری می شود. دستگاه پله ورزشی یا اسکالیت باعث تقویت عضلات پایین تنه مانند ران، زانو و باسن شده و به بهبود عملکرد آنها کمک بسیاری میکند.

اگر هدف شما از خرید دستگاه های بدنسازی، تقویت عضلات، بالابردن قدرت بدنی و داشتن اندامی ایده آل است، باید به سراغ دستگاه های قدرتی مناسب خود برای تقویت عضلات بدن بروید.

از مهم ترین و کاربردی ترین دستگاه های قدرتی، دستگاه جلوبازو جهت تقویت عضلات جلو بازو، دستگاه پشت پا نشسته جهت تقویت عضلات پشت پا، دستگاه پرس سرشانه برای تقویت عضلات سرشانه و عضلات پشت، دستگاه لت برای تقویت عضلات پشت‌ و زیربغل، دستگاه اسکات جهت تقویت عضلات پایین تنه(ران و باسن)، دستگاه شکم برای تقویت عضله شکم، دستگاه بارفیکس برای تقویت عضلات بالاتنه و دستگاه پرس بالاسینه جهت تقویت عضلات سینه میباشد.