بلاگ

دستگاه های بدنسازی پیشنهادی و تجهیز برج های مسکونی

دستگاه بدنسازی هوم جیم

این روزها ورزش بدنسازی در باشگاه‌های مجهز تا جایی رواج پیدا کرده است که بسیاری را بر آن داشته است تا در این زمینه سرمایه گذاری کنند. قبل از تاسیس یک باشگاه بدنسازی حرفه ای و یا تجهیز باشگاه خانگی خود، باید در خصوص انواع دستگاه های بدنسازی اطلاعاتی را کسب کنید.

امروزه اکثر برج ها و ساختمان های مسکونی با راه اندازی یک هوم جیم یا باشگاه خانگی مجهز، امکان ورزش کردن در فضایی مشابه باشگاه را برای ساکنان خود که علاقه مند به ورزش بدنسازی هستند فراهم کرده است.

داشتن هوم جیم یا باشگاه خانگی در مقایسه با رفتن به باشگاه و انجام ورزش در زمان محدود، بسیار به صرفه است.

وجود هوم جیم و سالن ورزش در برج های مسکونی و ویلاها، یک آپشن به حساب می آید. تقریبا تمام برج های مسکونی، برای ایجاد هوم جیم، فضای زیادی دارند. از آنجایی که برج های مسکونی ساکنان زیادی دارند، تجهیزاتی که در سالن های ورزشی این برج ها انتخاب می شود، باید بسیار پیشرفته باشند و بتوانند نیاز ساکنان را رفع کنند. لازم است تا با خرید دستگاه بدنسازی با کمترین هزینه، با ماندگاری بالا، کیفیت خوب و خدمات پس از فروش عالی (نظیر تعمیر دستگاه بدنسازی و تعویض قطعات) باشگاه خانگی خود را تجهیز کنید.

هر باشگاه نیازمند تجهیزات و دستگاه های بدنسازی است که بعضی از آنها ضروری بوده و برخی دیگر از دستگاه ها جهت بهبود سطح کیفیت باشگاه هستند. دستگاه هایی مانند تردمیل، دوچرخه ثابت و الپتیکال از دستگاه های هوازی لازم هستند که اگر در باشگاه خانگی شما وجود نداشته باشند امکان تمرین نیست.

عمده دستگاه هایی که در هوم جیم برج های مسکونی وجود دارند، شامل موارد زیر هستند:

دستگاه های هوازی برای کالری سوزی و از بین بردن چربی های اضافی، آمادگی جسمانی و گرم کردن قبل از شروع تمرینات بدنسازی شامل تردمیل، پله باشگاهی (اسکالیت)، الپتیکال و دوچرخه ثابت ایستاده و نشسته.

دستگاه های قدرتی جهت تناسب اندام و تقویت و حجیم سازی عضلات بدن شامل دستگاه پرس سینه، دستگاه پشت پا، دستگاه پرس سرشانه، دستگاه لت، دستگاه شکم، دستگاه پشت بازو و همچنین نیمکت های بدنسازی مانند نیمکت پرس بالاسینه و ….

علاوه بر این داشتن وزنه ها و دمبل های بدنسازی با توجه به نیاز بدنسازان برای انجام حرکات بدنسازی لازم است که در وزن های مختلف در باشگاه وجود داشته باشند.