بلاگ

دوچرخه سانتاکروز مدل V10

دوچرخه سانتاکروز

دوچرخه مناسب رشته دانهیل می باشد. همانطور که از اسمش پیداست  DOWN به معنای پایین و HILL به معنای تپه است. علاقمندان به این رشته، شروع را از بالای تپه و یا کوه آغاز و تا پایین کوه طی مسیر می کنند. حالا این شیب می تواند بسیار تند و خطرناک باشد و از رایدرهای مسلط به این رشته، با آدرنالین بالا می طلبد. بهترین مسابقات این رشته در یوتا جاز امریکا مسابقات  REDBULL  می باشد. کشور ما نیز چند سالی است که به این رشته پرداخته و جوانانی در این باب حضوری پر رنگ داشته اند.

پا شاخ معمولا دوچرخه های دانهیل، هنگام پایین آمدن از تپه یا کوه باید حدود 200 mm تراولینگ (بازی کمک فنر) داشته باشند تا رایدرها بتوانند به راحتی از موانع عبور کنند. کمک فنر وسط این دوچرخه نیز نقش اساسی دارد و بازی آن باعث جلوگیری از تکان های شدید هنگام برخورد عقب دوچرخه به زمین می شود، درنتیجه به رایدرها آسیبی وارد نمی شود.

دوچرخه سانتاکروز V10 دارای تنه ای از جنس کربن با فشردگی بالا می باشد. این دوچرخه به دلیل طبق قامه تکی که دارد، طبق عوض کن ندارد و دارای خودرو 10تایی از جنس وانادیوم می باشد. پاشاخ این دوچرخه فاکس کاشیما مدل 40 و زنجیردوچرخ

ه، شیمانو 10تایی است. وزن این دوچرخه 15.5 کیلوگرم می باشد و پدال ندارد. دسته دنده، ترمز و دسته ترمز SAINT و شانژمان نیز SAINT و 10 سرعته می باشد.

 

دوچرخه سانتاکروز

نوشته های مشابه