بلاگ

راهنمای تمرین با تردمیل

تردمیل

تردمیل یکی از  انواع دستگاه بدنسازی محبوب و مؤثر است که پیاده روی و دویدن را شبیه سازی می‌کند و به شما این امکان را می‌دهد که چربی سوزی بالایی داشته باشید. این متن، راهنمای تمرین با تردمیل بوده که در ادامه بیان می شود.

برای انجام تمرین اصولی و درست با تردمیل ابتدا باید بدن خود را به تدریج گرم کنید و هرگز بدون ‌گرم‌ کردن، ناگهانی روی تردمیل شروع به دویدن نکنید؛ به این علت که باعث ایجاد مشکل در سیستم تنفسی و عروقی شما خواهد شد.

روش تمرین با تردمیل

بعد از گرم کردن روی تردمیل باشگاهی بایستید و حتما شیب دستگاه را روی صفر درجه تنظیم ‌کنید و بدون شیب با دور کند پیاده روی را شروع کنید. پس از آنکه بدنتان به اندازه کافی گرم شد آرام شروع به دویدن کنید. حتما در پایان تمرین با تردمیل نیز بدن خود را سرد کنید و ناگهان تمرین را به پایان نرسانید.

اگر مشکلاتی در ناحیه پا مانند مشکلات مفصلی، زانو یا ستون فقرات دارید، پیاده روی ساده و آرام را روی دستگاه انجام دهید. هرگز از شیب تردمیل استفاده نکنید و قبل از رفتن روی تردمیل عضلات چهارسر ران را تقویت کرده تا مشکلات دیگری برایتان به وجود نیاید.

بعضی از افرادی که در تعادل داشتن مشکل دارند باید از تردمیلی استفاده کنند که در دو طرف دارای دسته است و دویدن آنها بدون داشتن تعادل بر روی دستگاه بسیار خطرناک است. زیرا در صورت از دست دادن تعادل فرد، ممکن است زمین بخورد و دچار شکستگی یا ضربات سهمگین گردد.

همه افراد با در نظر گرفتن مراقبت‌ها و پیشگیری های لازم می‌توانند از این دستگاه بدنسازی خانگی یا باشگاهی استفاده کنند. با مشورت پزشک در صورت داشتن بیماری یا مشکلات جسمی میتوانید از تردمیل استفاده کرده و از تناسب اندام خود لذت ببرید.

با داشتن‌ تمرینی درست‌ و اصولی با دستگاه تردمیل علاوه بر‌ کالری سوزی، عضلات داخل و خارج ران و باسن تقویت می شود، باعث کاهش وزن و تناسب اندام میشود، انرژی، مقاومت بدن و استقامت قلبی-عروقی را بالا میبرد، استرس ‌و افسردگی را کاهش داده و به تنظیم خواب کمک‌ میکند و در نهایت باعث شادابی، سلامتی جسم و روح و روان خواهد شد.