دسته‌بندی نشده

رواج دوچرخه سواری با دوچرخه برقی

دوچرخه برقی

دوچرخه برقی  یکی از وسایل نقلیه نوظهور و مدرنی است که در حال رواج بین مردم است. دوچرخه های برقی با هدف فرآیند حمل و نقل راحت تر طراحی شده اند. همانطور که راندن دوچرخه برای دوچرخه سوار لذت بخش است راندن دوچرخه برقی نیز بسیار جذاب، لذت بخش و نشاط آور است.

در دوچرخه های معمولی انگیزه ی رکاب زدن، حرکت کردن و جلوتر رفتن در مسیر است و در صورت رکاب نزدن در سربالایی ها یا مسیر های بدون شیب ایستادن از حرکت را دنبال دارد . اما رکاب زدن با دوچرخه برقی با هدف افزایش سرعت انجام می شود و اجبار و فشاری در استفاده از رکاب زدن وجود ندارد و حرکت با سرعت، انرژی و سهولت بیشتری صورت می گیرد و جذابیت و نشاط بیشتری به همراه دارد.

ضمن اینکه دوچرخه سوارهای آماتور در مسیرهای طولانی، سربالایی و خسته کننده به راحتی می تواند به مسیر خود ادامه دهند. ترویج استفاده از دوچرخه برای حمل و نقل شهری می تواند به توسعه پایدار و بهبود کیفیت زندگی در شهرها کمک کند.

با لستفاده از دوچرخه های شارژی خستگی در مسافت های طولانی وجود ندارد، سرعت و عملکرد دینامیکی آن دو تا سه برابر بیشتر از دوچرخه معمولی خواهد بود، اضطرار بر رکاب زدن تند که موجب افزایش شدت تنفس و ضربان قلب می شود در مناطق آلوده وجود ندارد و با وجود سیستم محرک الکتریکی عملاً مشکلی به نام شیب برای دوچرخه سوار وجود نخواهد داشت.

این دوچرخه های برقی نیز همه امتیازات دوچرخه معمولی برای بکارگیری در سیستم حمل و نقل شهری را دارا است. بی صدا، غیر مزاحم، غیر آلاینده و کم خطر است و از نظر ترافیکی هم حجم کمی از سطح خیابان ها را اشغال می کند.

در شهر هایی مثل تهران که پر از شیب های تند می باشد، استفاده از دوچرخه برقی بهترین گزینه است، چراکه می توان مسیرها را بدون خستگی طی کرد و همینطور از مسیر نیز لذت برد .

دوچرخه های برقی در طرح ها و مدل های  مختلفی می باشند که شما می توانید با توجه به نیاز خود آن را انتخاب کنید . مدل تاشو این دوچرخه ها  ظاهری ظریف و چرخ هایی کوچک دارد . هنگامی که یک دوچرخه برقی جمع می شود بسیار راحتر می تواند در محل کار، ساختمان و وسایل حمل و نقل عمومی حمل شود یا در صندوق خودرو جای بگیرد.

اگر تعویض لوازم دوچرخه برقی و تعمیر دوچرخه برقی را نیز به شرکت تامین کننده بسپارید می توانید از این بابت نگرانی نداشته باشید.

شما می توانید مدل های مختلف دوچرخه برقی را در سایت کافه ورزش مشاهده کنید .