بلاگ

سرویس و تعمیر تردمیل های خانگی

سرویس و تعمیر تردمیل

تردمیل های خانگی به دلیل حجم و ابعاد کوچکتر به نسبت به مراقبت و نگهداری بیشتری نیاز دارند و تقریبا هر ماه میبایست سرویس تردمیل به طور کلی در مورد آنها صورت گیرد.

سرویس تردمیل شامل موارد ذیل می شود:

روغنکاری تسمه دونده تردمیل: روغنکاری تسمه دونده تردمیل مهم ترین بخش از سرویس یک دستگاه تردمیل میباشد که میبایست به ازای هر سی ساعت کارکرد مفید دستگاه یکبار این سرویس انجام شود که فقط هم باید از روغن سیلیکون غلیظ استفاده شود، این کار باعث میشود سطح اصطکاک تسمه دونده و تخته تردمیل پایین بیاید و به برد و مانیتور تردمیل آسیب نرسد.

رگلاژ تسمه دونده تردمیل: در برخی مواقع به دلیل شیب زمین، تسمه دونده به سمت راست یا چپ کشیده میشود که با رگلاژ صحیح باید تسمه را به وسط هدایت کرد، در مواقعی هم هنگام تمرین، تسمه تردمیل زیر پا شل میشود و حالت سکته ای به خود میگیرد که با سفت کردن تسمه دونده این مورد نیز برطرف میشود.

رگلاژ تسمه موتور تردمیل: هنگامی که تسمه دونده سفت میباشد و بازهم زیر پا شل میباشد باید تسمه موتور سفت شود و مشکل برطرف شود، گاها این تسمه به دلیل صحیح انجام نشدن روغنکاری چرب میشود که میبایست تمیز و خشک شود.

موتور تردمیل: برای نگهداری موتورهای خانگی که اغلب موتورهای DC میباشند بهترین راهکار این است که به ازای هرچهل دقیقه استفاده از دستگاه، نیم ساعت به دستگاه استراحت داده شود و هرماه یکبار فن دستگاه با جارو برقی تمیز شود که گرد و خاک باعث از کار افتادن فن خنک کننده نشود.

برق ورودی دستگاه تردمیل: به دلیل حساس بودن قطعات الکترونیک استفاده شده برای تردمیل برای مقابله با نوسانات برق میبایست حتما در مسیر برق ورودی دستگاه یک محافظ برق یا ترانس برق قرار بگیرد.

آچارکشی‌ تردمیل: هر چند وقت یکبار نیاز است کلیه پیچ های مفاصل، ستون ها و دسته های تردمیل آچارکشی کامل شوند که درحین تمرین با تردمیل، شل بودن مفاصل دستگاه باعث ایجاد صدا نشود.