بلاگ

سیکس پک با دستگاه شکم ثابت پاناتا

دستگاه بدنسازی شکم یکی از متداول ترین و کاربردی ترین دستگاه های قدرتی برای ورزشکاران میباشد و به عنوان یکی از بهترین دستگاه ها جهت انجام حرکات برای بخش میانی شناخته می شود. از محبوب ترین عضلات در بین بدنسازان عضلات شکم است که همواره تلاش میکنند با سوزاندن چربی های اضافی این قسمت از بدن و تبدیل آن به عضله، سیکس پک داشته باشند.

دستگاه بدنسازی شکم که جزء دستگاه های بدنسازی ایستگاهی به شمار می رود و جهت تقویت عضلات شکم می باشد، عضله ی راست شکمی را به عنوان عضلات اصلی مورد هدف قرار میدهد و علاوه بر آن روی عضلات مایل شکمی و عضلات دندانه ای قدامی نیز کار میکند و آنها را تقویت میکند. از مزایای تمرین با این دستگاه نسبت به حرکت دراز نشست، قابلیت تنظیم فشار یا همان وزنه روی شکم می باشد.

نحوه ی انجام حرکت با دستگاه شکم به این صورت است که وزنه ی مناسب برای تمرین خود را انتخاب کرده سپس روی دستگاه بدنسازی بنشینید و دستگیره های بالایی دستگاه را با دستانتان بگیرید. با عمل بازدَم پاهای خود را به سمت بالا و قسمت بالای کمر را به سمت زانوهایتان خم کنید. برای انقباض بیشتر عضلات، مکث کوتاهی انجام دهید و با عمل دَم به حالت شروع حرکت بازگردید.

یکی از بهترین دستگاه های بدنسازی شکم، دستگاه شکم ثابت پاناتا FitEvo 1FE065 ساخت شرکت پاناتا میباشد.

شرکت پاناتا در سال 1982 به وسیله رودی پاناتا، در ایتالیا بنیانگذاری شد. او علاقه زیادی به رشته بدنسازی داشت و معتقد بود این ورزش بهترین وسیله برای پیشرفت در رشته های قهرمانی دیگر است. اکنون شرکت پاناتا در کشورهای فرانسه، اسپانیا و آلمان شعبه دارد و بیش از 40 نمایندگی محصولات پاناتا را در 55 بازار جهانی برای گروه های سنی متفاوت از کودک تا سالمند عرضه می کند.

گروه صنایع ورزشی ارکیدمهر، نماینده انحصاری فروش و خدمات پس از فروش دستگاه های بدنسازی پاناتا ایتالیا در ایران است. نوآوری در طراحی بیومکانیکی Fit Evo ترکیبی کامل از زیبایی، کارآیی، ایمنی و راحتی ورزشکار در تمرین با این محصول را ارائه کرده است.