بلاگ

شروع دوباره بدنسازى در باشگاه بدنسازی

باشگاه ورزشی

شروع ورزش در باشگاه بدنسازی و اهمیت داشتن برنامه منظم برای دستیابی به نتیجه موردنظر

با واکسینه شدن اکثریت افراد در کشور برای مقابله با ویروس کرونا، شاهد سیر نزولی مبتلایان کرونا هستیم و به زودی تمامی فعالیت های ورزشی در رشته های ورزشی به روال عادی بازخواهد گشت.

همچنین باشگاه های ورزشی و بدنسازی نیز بازگشایی خواهند شد تا دوباره طبق روال سابق بدنسازان در باشگاه به انجام تمرینات بدنسازی خود بپردازند.

بدنسازی قدرتی یکی از رشته های ورزشی است که اگر شما قصد افزایش حجم و عضله سازی و یا کاهش وزن داشته باشید، کمک می کند تا به هدف خود برسید. اما نکته حائز اهمیت این است که بدنسازی بدون داشتن برنامه درست و منظم کمک زیادی به شما نمی کند و برای شروع این رشته ورزشی، حتماً باید یک برنامه دقیق و اصولی داشته باشید.

علت نتیجه نگرفتن عده ای از بدنسازان، عدم داشتن برنامه بدنسازی مناسب و صحیح می باشد. موفقیت در بدنسازی وابستگی به اجرای برنامه های خاص تغذیه ای و تمرینی بدنسازی دارد.

 

برنامه تمرینی مناسب هر شخص به عوامل بسیاری از جمله قدرت بدنی، مدت زمان شروع بدنسازی، قد، جنسیت، وزن، حجم عضلات، اندام های ضعیف، وراثت، سن، استخوان بندی و … بستگی دارد از این رو نمی توان برنامه های ورزشی مشابه را به افراد توصیه کرد.

یک برنامه تمرینی بدنسازی مناسب شامل تمرینات هوازی یا همان تمرین با دستگاه بدنسازی هوازی، تمرینات قدرتی، تمرینات عضلات میانی مانند کمر، شکم و …، تمرینات تعادلی و انعطاف پذیری و حرکات کششی میباشد.

 

داشتن یک برنامه ورزشی مناسب به نظم دهی تمرینات بدنسازی کمک کرده و از آسیب رسیدن به اندام های بدن جلوگیری میکند، عضلاتتان بهتر و سریع تر رشد کرده و در زمان کوتاهی به نتیجه دلخواه خود و تناسب اندام ایده آل میرسید.