بلاگ

فواید تمرین با دستگاه پله ورزشی

دستگاه پله ورزشی

تمرین با دستگاه بدنسازی هوازی پله (اسکالیت) از ورزش هایی است که مزایای زیادی بر تناسب اندام و سلامتی دارد. ورزش با دستگاه پله ورزشی باعث کالری سوزی زیاد و تقویت عضلات پا شده و اثرات بسیار مفیدی بر عملکرد قلب و ریه ها دارد و با باز کردن رگ های مسدود شده قلب، خطر حمله قلبی را کاهش میدهد.

همچنین احساس افسردگی را کم کرده و از استرس و اضطراب پیشگیری میکند. علاوه بر آن از ابتلا به فشار خون بالا جلوگیری کرده و مبتلا شدن به بیماری هایی مانند آلزایمر، بعضی از سرطان ها و قند خون را تا حد زیادی کاهش میدهد.

انجام تمرینات ورزشی با دستگاه اسکالیت را به افراد شاغلی که اکثر وقت خود را پشت میز میگذرانند پیشنهاد میکنیم زیرا این افراد در معرض خطر مبتلا شدن به پوکی استخوان میباشند و با استفاده از دستگاه پله برقی، میتوانند استخوان ها را مستحکم کرده و تراکم استخوانی را بالا ببرند، همچنین با عضله سازی عضلات پایین تنه خود مانند کمر، باسن، ران و زانو را بیشتر حجم داده و تقویت کنند.

از آنجایی که دستگاه پله در عضله سازی و حجیم سازی عضلاتی مانند باسن و ران تاثیرات چشمگیری دارد، دستگاه بدنسازی بسیار مناسبی برای بانوان میباشد تا به تناسب اندام ایده آل خود دست پیدا کنند. همچنین برای ورزشکاران دو میدانی، اسکی، کوهنوردی و راه پیمایان دستگاه بدنسازی بسیار مناسبی میباشد تا در شرایطی که امکان ورزش کردن ندارند از این دستگاه استفاده کنند و در کنار دستیابی به آمادگی جسمانی، چربی سوزی بالایی داشته باشند.

همانطور که عنوان شد در هنگام انجام تمرین با دستگاه پله فشار زیادی بر روی عضلاتی مثل چهار سرران، همسترینگ و گلوتئال وجود دارد و این عملکرد به گونه ای میباشد که هنگام استراحت بین تمرین هم چربی سوزی آن ها بسیار زیاد میباشد.

همچنین هنگامی که فرد ورزشکار با دستگاه پله ورزشی تمرین میکند با جذب اکسیژن بسیار بالا، اکسیژن با سرعت بالاتری به عضلات درگیر بدن در هنگام ورزش میرسد؛ به این ترتیب عملکرد عضلات با رسیدن اکسیژن بیشتر و بهتر ارتقا پیدا میکند.

در نتیجه این عمل، ورزشکار میتواند با تمرینات مداوم با دستگاه اسکالیت، استقامت و قدرت بدنی و عملکرد قلبی – عروقی خود را افزایش داده که این اتفاق باعث بهبود بخشیدن به توانایی های بدن در هنگام انجام فعالیت های روزمره خواهد بود.

پله ورزشی