بلاگ

لاغری با دوچرخه ثابت

دوچرخه ثابت

در بین تمام دستگاههای ورزشی هوازی انواع تردمیل و دوچرخه ثابت ها به نسبت بقیه برای سلامت قلب و عروق مناسب هستند، استفاده از دوچرخه ثابت، یکی از روش‌ های رایج در ورزش‌ های هوازی است که حتی می توان در محیطی کوچک مانند یک اتاق شرایط یک ورزش هوازی مناسب را فراهم کرد.

دوچرخه ثابت یکی از گزینه های عالی است که ورزشکاران مبتدی و تمام افرادی که حتی مشکلات پشت کمر، زانو یا مفاصل را دارا می باشند و یا با دویدن و پیاده روی مشکل دارند، می تواند به راحتی از این دستگاه استفاده کنند و ورزش خوبی انجام دهند.با ورزش کردن و استفاده از این دوچرخه به زانوها و مفاصلتان فشار وارد نمی شود و استفاده آن برای افراد مبتدی نیز بسیار ساده و راحت است.

امروزه متاسفانه با شرایط به وجود آمده و بسته بودن باشگاه های ورزشی باعث شده تا برنامه های ورزشی قطع شده و شما می توانید با تهیه دوچرخه ثابت بدون آنکه عضو باشگاه شوید از این دستگاه استفاده کرده و از ورزش کردن لذت ببرید.

مهمترین عامل برای خرید دوچرخه ثابت مناسب و با کیفیت، این است که جایگاه نشستنتان راحت باشد و همینطور دوچرخه ای را انتخاب کنید که هم زین آن قابل تنظیم باشد و هم مقاومت رکاب زدن شما نیز به صورت اتوماتیک قابل تنظیم باشد. دوچرخه هایی که دارای صفحه ای برای تنظیم برنامه های ورزشی شما هستند، هیچ گاه شما را از دوچرخه سواری خسته نمی کنند، چون روی این دوچرخه ها می توانید برنامه ورزشی خودتان را تنظیم کنید و ببینید که با این روش رکاب زدن چقدر انرژی مصرف می کنید یا ضربان قلبتان در هر دقیقه چقدر است.

دستگاه هوازی دوچرخه ثابت در دو مدل دوچرخه ثابت نشسته و دوچرخه ثابت ایستاده می باشد .

در زمان دوچرخه سواری با دوچرخه ثابت ایستاده بالا تنه فرد نیز درگیر شده، چون عضلات دست و شانه، برای گرفتن دستگیره های دوچرخه ثابت شروع به فعالیت می کنند و باعث تقویت این عضلات خواهد شد؛ بنابراین همزمان با تمرین هوازی، به نوعی ورزش قدرتی نیز انجام میشود.

برند اینتنزا در جهت تحقق تعهد خود برای ارائه بهترین محصولات، محصولات اقتصادی، زیبا، هوشمند و دوستدار محیط زیست ایجاد کرده است که بر پایه اصول سلامتی، پایداری و سادگی استوار است.

دوچرخه ثابت نشسته اینتنزا مدل RBi550  یکی از پرطرفدارترین و با کیفیت ترین وسایل ورزشی و  یکی از دستگاه های هوازی در بدنسازی است.

از ویژگی های این دستگاه پرکاربرد صفحه نمایش LED دات ماتریکس می باشد که نمایشگر زمان و مسافت و تعداد پدال در دقیقه (RPM) سرعت، سطح کالری، ضربان قلب و وات مصرفی می باشد.

دارای تحمل وزن 181کیلوگرم و مقاومت حداکثر 640 وات می باشد. جنس بدنه استیل و تمامی قطعات بکار رفته در دستگاه ساخت کشور تایوان میباشد. دارای دستگیره های ساکن (ergonomic) با سنسور های ضربان قلب روی دسته، دارای کلید های لمسی برای دسترسی راحت تر به برنامه ها و مانیتور، قابلیت خواندن اطلاعات در چهارچوب صفحه حین تمرین، دارای 2 نگه دارنده بطری تا حجم 1 لیتر، ارایه 6 برنامه تمرینی متنوع همراه با سیستم HRC – USER و سیستم کنترل ضربان قلب از راه دور، تغییرات و جابه جایی صندلی تا 45 سانتی متر و… می باشد.