بلاگ

لوازم دوچرخه ثابت

لوازم جانبی دوچرخه ثابت

دوچرخه ثابت از گروه دستگاه های هوازی است که در دو نوع دوچرخه ایستاده، دوچرخه نشسته و اسپینینگ وجود دارد. در این متن به بررسی لوازم دوچرخه ثابت می پردازیم.

دوچرخه ثابت به لحاظ مکانیکی از اجزای مختلفی تشکیل شده است. به مرور زمان قطعات دوچرخه دچار فرسودگی و خرابی میشود.  استفاده درست از دستگاه بدنسازی میتواند به سلامتی دستگاه کمک کند.

پدال دوچرخه خانگی که در دو نوع پدال چپ و پدال راست است دارد پرمصرف ترین و پر اصطکاک ترین قطعه دوچرخه میباشد. در صورت خرابی پدال دوچرخه، این قطعه باید تعویض شود.  قامه دوچرخه ثابت و شفت دوچرخه نیز پس از پدال، از جمله قطعات مهم مکانیکی دوچرخه ایستاده یا نشسته هستند که بیشترین آسیب را در طی زمان متحمل میشوند.

قطعات الکترونیکی دوچرخه، مانیتور دوچرخه و کابل دوچرخه  از جمله کابل تنه و مانیتور در صورت بروز مشکل، عملکرد مانیتور را مختل میکنند.

 موتور تنشن دوچرخه نیز در دوچرخه های مگنتی روی عملکرد فلایویل برای سبک و سنگین کردن مقاومت دوچرخه فرمان میدهند، بعضی از این قطعات قابل تعمیر بوده و بعضی دیگر فقط با تعویض رفع عیب شده که توسط کارشناس فنی قابل تشخیص بوده و سرویس دوره ای میتواند به بهبود عملکرد دستگاه کمک کند.