بلاگ

لوازم یدکی تردمیل خانگی و باشگاهی

لوازم یئکی تردمیل

لوازم یدکی تردمیل خانگی و باشگاهی به طور کلی از لحاظ عملکرد یکی هستند و در بعضی از موارد بخش باشگاهی و خانگی تفاوت هایی دارند.

مانیتور تردمیل یا کامپیوتر به عنوان بخش فرمانده دستگاه از اجزای ریزتری که شامل PCB,LCD,LED، صفحه کلید IC MICRO ، کابل ها، فلت ها و فیش هایی هستند که رابط بین اجزا و کابل تنه تردمیل و کابل مانیتور تردمیل که به برد تغذیه تردمیل و اینورتر تردمیل باشگاهی متصل می کند و فرمان را از مانیتور به این بخش منتقل میکند. ( اینورتر، برق را به سه فاز برای موتور AC تردمیل تبدیل میکند)

همچنین برق لازمه برای موتور تردمیل و موتور شیب تردمیل را تامین میکند که موتور از طریق سنسور سرعت تردمیل کنترل شده و در نمونه باشگاهی به صورت نوسان فرکانس کنترل میشود. موتور شیب نیز با کنترل دکمه ها روی مانیتور بالا و پایین میشود.

حرکت موتور تردمیل از طریق تسمه موتور تردمیل  به رولر جلو و در نهایت با حرکت تسمه دونده روی تخته دونده تردمیل شروع به کار میکند در این میان قابهای پلاستیکی مختلفی در تردمیل بکار رفته که در صورت نیاز همه این قطعات که همان لوازم یدکی تردمیل هستند میباست تعویض و در صورت امکان تعمیر شوند.