بلاگ

معرفی انواع کلاه های ایمنی دوچرخه سواری

انواع کلاه دوچرخه سواری

انواع کلاه دوچرخه‌سواری

کلاه‌های دوچرخه‌سواری در سه نوع عرضه می‌شوند: کلاه‌های ایمنی تفریحی (که چند کاره نیز نامیده می‌شوند)، کلاه‌های ایمنی دوچرخه‌سواری جاده و کلاه‌های ایمنی دوچرخه‌سواری کوهستان. تمامی این کلاه‌ها به منظور حفاظت از سر شما هنگام برخورد، طراحی شدند و راحتی و وزن کم در طراحی آن‌ها در نظر گرفته شده است.

کلاه‌های ایمنی تفریحی: انتخابی اقتصادی برای تفریح، رفت و آمد و دوچرخه‌سواران جاده و کوهستان است؛ این دسته برای اسکیت بوردرها و اسکی‌‌بازان نیز محبوب است. آن‌ها معمولا دارای نقابی هستند که از چشم‌های شما در برابر خورشید محافظت کند.

کلاه‌های ایمنی دوچرخه‌سواری جاده: به دلیل وزن کم، تهویه زیاد و طراحی ایرودینامیک گزینه محبوبی برای دوست‌داران دوچرخه سواری جاده هستند. در این کلاه‌ها معمولا از نقاب چشم‌پوشی می‌شود تا وزن کمی داشته باشند و هنگامی که در موقعیت دوچرخه‌سواری تهاجمی دولا شده قرار می‌گیرید، چشم‌اندازی بدون مانع ارائه دهند.

کلاه‌های ایمنی دوچرخه‌سواری کوهستان: معمولا توسط دوچرخه‌سواران سیکلوکراس مورد استفاده قرار می‌گیرند. طوری طراحی شده‌اند تا تهویه خوبی در سرعت‌های پایین داشته باشند. آن‌ها بوسیله نقاب‌ها، پوشش افزایش یافته پشت سر و سیستم نگهدارنده مخصوص این کلاه‌ها در مسیرهای سخت که به طور ایمن و مستحکم روی سر باقی می ماند متمایز می‌شوند.

ساخت و ساز کلاه ایمنی دوچرخه‌سواری

اغلب کلاه‌ها از ساختار درون قالبی، فرایندی متداول که در آن پوسته خارجی و لاینر داخلی بدون استفاده از چسب به هم متصل می‌شوند، برخوردارند. این فرایند منجر به طراحی‌های سبک و مقاوم می‌شود. در حالیکه برای افرادی که گاها دوچرخه‌سواری می‌کنند نگرانی بزرگی نیست، کسانی که بطور مداوم دوچرخه‌سواری می‌کنند و در مسابقات شرکت می‌کنند قدر ذخیره وزن کلاه‌های سبک را می‌دانند.

پوسته: اغلب کلاه‌های ایمنی دوچرخه‌سواری با استفاده از پوسته پلاستیکی پوشش داده شده‌اند تا هنگام تصادف کلاه را نگاه دارند و در برابر ضربه از خود مقاومت نشان دهد. همچنین به کلاه اجازه لغزش بدهند (تا از سر و گردن شما محافظت کند).

لاینر: اغلب لاینرهای کلاه‌های ایمنی از فوم پلی‌استایرنی منبسط ساخته شده‌اند. به هنگام اصابت ضربه، لاینر نیروی وارد شده را پراکنده می‌کند تا از سر شما محافظت شود. مطمئن شوید لاینر به خوبی روی سر شما قرار می‌گیرد.

انواع کلاه دوچرخه سواری

تکنولوژی MIPS

برخی از کلاه‌های ایمنی دارای تکنولوژی سیستم محافظت ضربه چند جهته (MIPS) هستند، این تکنولوژی راهی برای ساخت کلاه‌هایی است که محافظت بیش‌تری به هنگام وارد شدن نیروهای چرخشی حین تصادف با دوچرخه ارائه می‌کنند. کلاه‌های ایمنی دوچرخه‌سواری مجهز به MIPS دارای لایه کم اصطکاک هستند که اجازه می‌دهد لاینز فوم جاذب ضربه به آرامی حین اصابت ضربه، دور سر شما بچرخد. این کلاه‌ها فقط چند میلی‌متر حرکت می‌کنند، اما همین مقدار حرکت می‌تواند مقدار نیروی چرخشی که در هنگام برخورد می‌تواند به مغز شما منتقل شود را کاهش دهد.

تهویه: منافذ کلاه منجر به بهبود جریان باد روی سر شما می‌شوند و شما را هنگام دوچرخه‌سواری خنک‌تر و راحت‌تر نگاه می‌دارند. هر چه تعداد منافذ بیش‌تر باشد کلاه سبک‌تری خواهید داشت.

نقاب: برخی دوچرخه‌سواران ترجیح می‌دهند که نقاب محافظ خورشید به کلاهشان متصل باشد. این بخش در کلاه‌های دوچرخه‌سواری کوهستان بسیار رایج است. با این حال نقاب کمی به وزن کلاه و مقاومت در مقابل باد می‌افزاید.

پوشش کامل صورت: برخی از کلاه‌های دوچرخه‌سواری کوهستان به منظور حفاظت کامل از صورت برای سواری دانهیل، دارای نوار چانه دور گردن هستند.

بندهاسیستم بند باید راحت باشد و باز و بسته کردن آن به سادگی انجام شود.

پورت مو: برخی کلاه‌ها دارای این بخش هستند تا برای افرادی که موهای خود را دم اسبی می‌بندند، مناسب باشند.

نوشته های مشابه