بلاگ

معرفی دستگاه لت سیم کش پاناتا مدل 1FE001 

دستگاه لت سیم کش

دستگاه سیم‌کش چیزی بین ابزار بدنسازی و وزنه آزاد است. دستگاه سیم کش از یک‌سو به کابل متصل است و از سوی دیگر شما از طریق آن می توانید وزنه را بالا و پایین بیاورید. در زمان تمرین با دستگاه سیم‌کش نیز مانند زمان استفاده از دستگاه وزنه آزاد باید بتوانید بدنتان را کنترل کرده و عضلات را درگیر ورزش کنید. با همین چند دستگاه بدنسازی ساده مانند دستگاه سیم کش و … به راحتی می توانید عضلات تان را پرورش داده و بدن خوش فرمی بسازید. دستگاه لت سیم کش پاناتا مدل 1FE001 پیشنهادی برای انجام این حرکات بدنسازی است.

 

نکات کلیدی در کشش لت (زیربغل سیم‌کش)

  • گیرش دست باز حرکت کشش لت یکی از بهترین حرکاتی است که می‌توان برای ساختن پشت پهن‌تر از آن استفاده کرد. این حرکت اساسا مشابه حرکت بارفیکس دست باز است اما به دلیل اجرا آن با دستگاه، شما قادر خواهید بود تا مقدار فشار و تعداد تکراارها را بهتر تنظیم کنید.

 

  • زاویه بدن، نوع گیرش دست‌ها و موقعیت کتف‌ از جمله موارد مهمی هستند که به منظور وارد کردن فشار حداکثری به عضلات پشت در حرکت کشش لت باید به آن‌ها دقت کنیم. بند لیفت نیز در هنگامی که از وزنه‌های سنگین در کشش لت استفاده می‌کنید ابزاری بسیار کاربردی خواهد بود.

 

  • برای تمرین دادن هر طرف عضلات پشت به صورت جداگانه، کشش لت به صورت تک دست از بهترین انتخاب‌هایی است که می‌تواند در برنامه تمرینی پشت شما قرار بگیرد.

دستگاه بدنسازی لت سیم کش

  • کشش لت از پشت گردن یک حرکت مناسب برای پرورش قسمت بالایی عضلات پشتی است اما در هنگام اجرا این حرکت بهره‌گیری از تکنیک درست برای به حداقل رساندن ریسک آسیب بسیار مهم است.

 

اگر می‌خواهید پشتی بزرگ و V شکل بسازید حتما باید حرکت کشش لت را در برنامه خود قرار دهید. این حرکت ظاهری ساده داشته اما تکنیک‌های زیادی را شامل می‌شود که باید به آن‌ها دقت کنیم چراکه در غیر این صورت به عضلات دیگری غیر از عضلات پشتی خود فشار وارد می‌کنیم.

 

 

چگونه کشش لت (زیربغل سیم کش) را درست اجرا کنیم؟

در هنگام اجرا حرکت کشش لت باید در مورد نحوه نشستن، نوع گیرش میله و موقعیت مفاصل سرشانه خود تصمیم بگیرید که در ادامه به نکاتی در رابطه با آن‌ها خواهیم پرداخت:

  • صاف بشینید.

در هنگام انجام حرکت کشش لت باید تا جایی که می‌توانید صاف بنشینید تا بدنتان بر زمین عمود باشد. دستگاه‌های لت سیم کش توسط تولید‌کننده‌های مختلف متفاوت ساخته می‌شوند اما به طور کلی نباید زیاد در هنگام نشستن به جلو بروید. این اشتباهی رایج در میان بدنسازان است. اگر در هنگام نشستن بیش از اندازه به جلو بروید در هنگام پایین آوردن میله، سرتان مانع پایین آمدن میله می‌شود و برای حل این مشکل به ناچار نیم تنه حود را عقب خواهید برد. حاصل این حرکت، خارج شدن شما از موقعیت عمودی نیم‌تنه می‌شود. بنابراین شما با بردن نیم‌تنه به عقب اساسا حرکتی شبیه به قایقی را انجام خواهید داد که در اینجا هدف ما نیست.

پس، جای اینکه کل پاهای خود را زیر پد مخصوص ببرید تنها زانوهایتان را در زیر آن قرار دهید تا بتوانید تا حد ممکن نیم تنه خود را صاف نگه دارید. البته عقب رفتن نیم‌تنه در چند تکرار پایانی ست آخر شما مسئله‌ای طبیعی است اما انجام این کار برای همه تکرار‌ها در همه ست‌ها امری است که باید از آن پرهیز کنید.

 

دستگاه بدنسازی لت سیم کش

 

  • گیرش دست‌ها در کشش لت سیم کش

همانطور که عنوان شد هرچه دست‌ها را باز‌تر بگیرید به بخش بالایی عضله پشت فشار بیشتری خواهد آمد که این مسئله موجب پهنای بیشتر پشت شما می‌شود. همچنین اگر به دنبال پرورش بخش پایینی پشت خود هستید گیرش دست جمع یا حتی مچ برعکس را امتحان کنید. در هنگام اجرا حرکت کشش لت به صورت مچ برعکس وضعیت آرنج‌های شما تغییری نمی‌کند بنابراین عضلات هدف همچنان همان عضلاتی خواهند بود که در گیرش دست جمع درگیر می‌شوند اما با دخالت بیشتر بازو در کشش لت مچ برعکس، شما قادر به استفاده از وزنه بیشتری خواهید بود.

 

دستگاه لت سیم کش پاناتا مدل 1FE001 تماماً ساخت کشور ایتالیا بوده و دارای فریم ساخته شده از آهن و استیل و دارای رنگ الکترواستاتیک کوره ای است.کابل این دستگاه از جنس فولاد به قطر 6 میلی متر می باشد که احتمال پارگی و آسیب به آن به صفر رسیده است.