بلاگ

معرفی دستگاه پرس سینه نشسته پاناتا FitEvo 1FE036

دستگاه پرس سینه نشسته

یکی از دستگاه های قدرتی محبوب در بین بدنسازان دستگاه پرس سینه نشسته است. این دستگاه برای تقویت عضلات سینه به کار میرود که نشان دهنده میزان قدرت بالاتنه است و در زیبایی فیزیک بدن نقش مهمی دارد. عضلات درگیر در تمرین با دستگاه پرس سینه نشسته، عضلات سینه ای بزرگ و عضلات دلتوئید قدامی میباشند. تمرین با این دستگاه ثبات، تمرکز و ایمنی بالایی را فراهم می‌کند که باعت ایجاد فشار مناسبی روی عضلات سینه، سرشانه و عضلات پشت بازو می‌شود و علاوه بر عضلات، مفاصل و تاندون ها را نیز تقویت میکند.

دستگاه بدنسازی پرس سینه نشسته شبیه به حرکت پرس سینه هالتر است، با این تفاوت که دامنه ی حرکت در زمان تمرین حفظ می شود و با حفظ تعادل بیشتر نسبت به هالتر، برای افراد مبتدی نیز قابل استفاده است؛ زیرا به علت سنگین بودن میله هالتر بسیاری از افراد مبتدی قدرت بلند کردن آن یا حفظ تعادل هنگام تمرین را ندارند.

نحوه ی انجام حرکت با دستگاه پرس سینه نشسته به این صورت است که ابتدا وزنه مناسب برای تمرین خود را انتخاب کرده و روی نیمکت دستگاه بنشینید. ارتفاع صندلی دستگاه را متناسب با فیزیک خود تنظیم کرده سپس کمر خود را کامل به صندلی دستگاه بچسبانید و صاف بنشینید، در طول تمرین سعی کنید کمرتان از صندلی جدا نشود. دستگیره های دستگاه بدنسازی را طوری بگیرید که کف دستانتان رو به پایین باشد. با عمل بازدم دستگیره‌های دستگاه را به جلو بکشید و دستان خود را صاف نگه دارید و با عمل دم به عقب برگردانید.

دستگاه پرس سینه نشسته پاناتا FitEvo  مدل  1FE036 ساخت شرکت پاناتا است.

پاناتا مجموعه گسترده ای از دستگاه های قدرتی بدنسازی را با طراحی زیبا ارائه کرده است. شرکت پاناتا در سال 1982 به وسیله رودی پاناتا در ایتالیا بنیانگذاری شد. او علاقه زیادی به رشته بدنسازی داشت و به طور تمام وقت به تدریس بدنسازی و طراحی و تولید دستگاه های این ورزش پرداخت. اکنون شرکت پاناتا در کشورهای فرانسه، اسپانیا و آلمان شعبه دارد و بیش از 40 نمایندگی محصولات پاناتا را در 55 بازار جهانی برای گروه های سنی متفاوت از کودک تا سالمند عرضه می کند.

گروه صنایع ورزشی ارکیدمهر، نماینده فروش و خدمات پس از فروش تجهیزات و لوازم ورزشی پاناتا ایتالیا در ایران است.